Багатоклітинні водорості

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиБагатоклітинні зелені водорості

У багатоклітинних представників зелених водоростей тіло (слань) має форму ниток або плоских листоподібних утворень.

 

У стоячих і повільно поточних водах часто плавають або осідають на дно слизькі яскраво-зелені грудки. Вони схожі на вату і утворені скупченнями нитчатой ​​водорості спірогира. Витягнуті циліндричні клітини спірогира покриті слизом. Усередині клітин - хроматофори у вигляді спірально закручених стрічок.

 

У проточних водоймах часто можна помітити яскраво-зелені скупчення шовковистих ниток, прикріплених до підводних каменів і корчів. Це багатоклітинна нитчатая зелена водорість улотрикс. Його нитки складаються з ряду коротких клітин. У цитоплазмі кожної з них розташовані ядро ​​і хроматофор у вигляді незамкнутого кільця. Клітини діляться, і нитка росте.

Багатоклітинні зелені водорості живуть також в водах морів і океанів. Прикладом таких водоростей може служити ульва, або морський салат, довжиною близько 30 см і товщиною всього в дві клітини.

Найбільш складну будову в цій групі рослин мають харовиє водорості, що мешкають в прісноводних водоймах. Ці численні зелені водорості за зовнішнім виглядом нагадують хвощі. Харових водорість Нітелла, або Блестянка гнучку, часто вирощують в акваріумах.

У харових є освіти, які за формою і за виконуваними функціями нагадують коріння, стебла, листя, але за будовою вони не мають нічого спільного з цими органами вищих рослин. Наприклад, до грунту вони прикріплюються за допомогою безбарвних гіллястих ниткоподібних клітин, які називають ризоидами (від грецьких слів «риза» - корінь і «ейдос» - вид).

 

бурі водорості


⟰ Бурі водорості - багатоклітинні, в основному морські, рослини з жовтувато-бурим забарвленням слоевищ.

Їх довжина коливається від мікроскопічної до гігантської (кілька десятків метрів). Слоєвіща цих водоростей можуть бути ниткоподібними, кулястими, пластинчастими, кустообразно. Іноді вони містять повітряні бульбашки, які утримують рослину в воді у вертикальному положенні. До грунту бурі водорості прикріплюються ризоидами або дисковидний розрісся підставою слані.

У наших далекосхідних морях і морях Північного Льодовитого океану росте велика бура водорість ламінарія, або морська капуста. У прибережній смузі Чорного моря часто зустрічається бура водорість цистозейра.

червоні водорості

10ex.org

⟰ Червоні водорості, або багрянки - в основному багатоклітинні морські рослини.

Лише деякі види багрянок зустрічаються в прісних водоймах. Розміри багрянок зазвичай коливаються від декількох сантиметрів до метра в довжину (але є і мікроскопічні форми).

За формою червоні водорості дуже різноманітні і вигадливі: ниткоподібні, циліндричні, пластинчасті і кораллоподобние, в різній мірі розсічені і розгалужені. Зазвичай вони прикріплюються до скель, валунів, штучних спорудах, а іноді і до інших водоростей.

 

Завдяки тому, що червоні пігменти здатні вловлювати навіть дуже невелика кількість світла, багрянки можуть рости на значних глибинах. Їх можна зустріти навіть на глибині 100 - 200 м.

У морях нашої країни широко поширені филлофора, порфіру і ін.

Тести і домашні завдання з біології - 8 клас