Види кісток та їх сполуки

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиСкелет людини містить більше 200 кісток.

 
 

Всі кістки скелета за будовою, походженням і виконуваних функцій ділять на чотири види: Трубчасті (плечова, ліктьова, променева, стегнова, велика гомілкова, малоберцовая) - це довгі кістки в формі трубки, що мають всередині канал з жовтим кістковий мозок. Забезпечують швидкі різноманітні рухи кінцівок. Губчасті (довгі: ребра, грудина; короткі: кістки зап'ястя, передплесна) - кістки, переважно складаються з губчастої речовини, покритого тонким шаром компактного речовини. Містять червоний кістковий мозок, що забезпечує функцію кровотворення.
Плоскі (лопатки, кістки черепа) - кістки, ширина яких переважає над товщиною для захисту внутрішніх органів. Складаються з пластинок компактної речовини і тонкого шару губчастої речовини.
Змішані - складаються з декількох частин, що мають різну будову, походження і функції (тіло хребця є губчастої кісткою, а його відростки - плоскими кістками).

 
 

Різні види з'єднання кісток забезпечують функції частин скелета.
Нерухоме (безперервне) з'єднання являє собою зрощення або скріплення сполучною тканиною для виконання захисної функції (з'єднання кісток даху черепа для захисту головного мозку).
Полуподвіжние з'єднання через пружні хрящові прокладки утворюють кістки, виконують і захисну і рухову функції (з'єднання хребців міжхребцевих хрящових дисками, ребер з грудиною і грудними хребцями) Рухоме (перериване) з'єднання завдяки суглобам мають кістки, що забезпечують рух організму.

 

Різні суглоби забезпечують різні напрямки рухів.


 

Суглоб складається з:
суглобових поверхонь кісток, що зчленовуються;
суглобової сумки;
суглобової порожнини;
суглобової (синовіальної) рідини.

 
 

Суглобові поверхні відповідають один одному за формою і покриті гіалінових хрящем. Суглобова сумка утворює герметичну порожнину з синовіальною рідиною. Це сприяє ковзанню і захищає кістку від стирання.

Тести і домашні завдання з біології - 8 клас