Значення фізичних вправ для формування скелета і м'язів

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 9 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиЗначення фізичних вправ для формування скелета і м'язів

Опорно-рухова система відрізняється особливою надійністю і міцністю. Вона може витримувати величезні навантаження.

приклад:

Стегнова кістка у стрибунів у довжину в момент приземлення відчуває навантаження 9 тонн!

 

Скелет і м'язи ростуть і розвиваються в дитячому та юнацькому віці. Найінтенсивніший ріст і розвиток м'язів відбувається у віці 14-17 років. Для нормального розвитку кісток необхідно, щоб в організм надходили різноманітні мінеральні солі і особливі речовини, які регулюють обмін цих солей в кістки, наприклад вітамін D (який виробляється в шкірі під впливом ультрафіолету сонячного світла). При нестачі цієї речовини у дітей розвивається захворювання - рахіт. Кістки втрачають свою міцність і можуть навіть згинатися під вагою тіла.

 
 

Збільшення навантаження на суглоби (через ожиріння, коли маса тіла значно перевищує фізіологічну норму) призводить до захворювань суглобів. При цьому зростає тиск на опорні поверхні суглобів нижніх кінцівок, погіршується кровопостачання кінцівок.

 
  Заняття фізкультурою, спортом, трудова діяльність сприяють формуванню скелета. Це пов'язано з тим, що розвиток скелета і м'язів тіла взаємопов'язані (чим краще розвинені м'язи, тим міцніше кістки скелета). У місцях прикріплення сухожиль м'язів кістки товщають, на них утворюються шорсткості, горбки.  
 

М'язи потребують систематичної тренуванні. При регулярній фізичній роботі, заняттях спортом, в них надходить більше поживних речовин і кисню (з током крові), м'язові волокна ростуть швидше, м'язова маса збільшується і людина стає сильнішою.

 
 

М'язова робота також супроводжується змінами в діяльності багатьох органів і систем органів: серцево-судинної, дихальної (збільшується надходження кисню до тканин, прискорюються біохімічні реакції в клітинах, активніше протікає обмін речовин). Це надає сприятливу дію на весь організм, зміцнює здоров'я, роблячи людини загартованим і здатним витримувати різні несприятливі дії зовнішнього середовища.

 

⟰ Гіподинамія - це зниження навантаження на м'язи і обмеження загальної рухової активності

 

Тести і домашні завдання з біології - 9 клас