Одноклітинні водорості

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиВодорості - найдавніші рослини на Землі. Водорості відносяться до нижчих рослин, вони не мають ні коренів, ні стебел, ні листя. Серед водоростей є одноклітинні і багатоклітинні рослини. Водорості розмножуються простим поділом клітин або спорами.

одноклітинні водорості

Зелені водорості мешкають в солоній і прісній воді, на суші, на поверхні дерев, каменів або будівель, в сирих, затінених місцях. Найпростіші зелені водорості - одноклітинні.

Під час «цвітіння» дрібних калюж або водойм вода має смарагдовий відтінок. У краплі такої води під мікроскопом добре видно безліч різних одноклітинних зелених водоростей. Найчастіше зустрічається одноклітинна водорість

⟰ Хламидомонада (в перекладі з грецького - «найпростіший організм, покритий одягом» - оболонкою).

Хламідомонада- одноклітинна зелена водорість грушоподібної форми.

Вона рухається в воді за допомогою двох джгутиків, які перебувають на передньому, вужчому, наприкінці клітини.

Зовні хламидомонада покрита прозорою оболонкою, під якою розташовані цитоплазма з ядром, червоний «вічко» (світлочутливі тільце червоного кольору), велика вакуоль, заповнена клітинним соком, і дві маленькі пульсуючі вакуолі. Хлорофіл, що міститься в хроматофорі, надає зелене забарвлення всієї клітці.

⟰ Хлорела - ще одна одноклітинна зелена водорість, яка широко поширена в прісних водоймах і на вологих ґрунтах.

Її дрібні кулясті клітини видно тільки за допомогою мікроскопа. Зовні клітина хлорели покрита оболонкою, під якою знаходиться цитоплазма з ядром, а в цитоплазмі - зелений хроматофор.

 

Тести і домашні завдання з біології - 8 клас