Особина і вид. царства організмів

Кожен організм, який ми бачимо в навколишньої дійсності, в біології визначається як особина.

Особина (або індивід) є основною одиницею різних форм життя (рослин, тварин, грибів).

приклад:

дуб, що росте в парку.

Кожної особини характерні свої індивідуальні особливості. Проте, особини можуть бути схожі один на одного, наприклад, всі кішки. Їх ніколи не можна переплутати, наприклад, з собаками. Вони відрізняються, тому що належать до різних видів.

Вид - це група особин, що мають подібну будову, які здатні схрещуватися між собою, забезпечуючи плідне потомство.

 

Особина (індивід): собака Роко

Вид: собака домашня

Особина (індивід): кульбаба

Вид: кульбаба лікарський

Багато видів, подібні способом життя, харчуванням і місцем існування, можна об'єднувати в більші групи. Необхідність об'єднання живих істот в різні групи або їх систематизації з'явилася ще в давнину. Так сформувалася біологічна наука - систематика. Її засновником є ​​шведський природодослідник Карл Лінней.

 

У різні періоди часу різні вчені підрозділяли живих істот по-різному. В даний час виділяють 4 царства живих організмів: Тварини, Рослини, Гриби, Бактерії.

Царство - дуже велика група організмів, що володіють подібними ознаками будови, харчування і життя в природі.

 

Представники цих царств мають клітинну будову. Відомі й неклітинні організми - віруси.

 

В даному курсі ми будемо вивчати царства: Рослини, Бактерії, Гриби. З цих трьох царств живої природи найбільше і різноманітне - царство Рослини. Воно включає близько 350 тис. Видів, тоді як грибів до теперішнього часу відомо близько 100 тис. Видів, а бактерій - близько 20 тис. Видів. Бактерії і гриби були виділені в окремі царства тільки в ХХ столітті, коли були виявлені їх значні відмінності від рослин.

 

Рослини в даний час - це основа життя всього органічного світу. Саме рослини створюють умови для існування всього живого на Землі. Живі рослини та їх віджилі і опале частини - листя, плоди, гілки, стовбури - дають поживу тваринам, грибам і бактеріям.

Також велике значення в природі бактерій і грибів - багато хто з них перетворюють рослинні та інші органічні залишки в перегній, який знову використовується рослинами.

 

Розуміючи величезне значення живих організмів, ми повинні дуже дбайливо ставитися до них, щоб зберегти на Землі все їх різноманіття і багатство. Для цього кожній людині необхідно добре знати біологію.

Тести і домашні завдання з біології- 7 клас