Покривні тканини

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиПокривні тканини

Покривні тканини утворені живими або мертвими клітинами з щільно зімкнутими, потовщеними оболонками. Ці тканини знаходяться на поверхні коренів, стебел, листя.

 

Функції покривних тканин:
Захист рослини від несприятливих умов навколишнього середовища, зайвого випаровування, механічних пошкоджень і т. Д.
Забезпечення газообміну.
Забезпечення транспірації (випаровування води).

   

Покривну тканину, що складається з живих клітин, називають шкіркою (або епідермою, епідермісом). Вона складається з одного ряду клітин і має вигляд тонкої прозорої плівки, що покриває органи рослини Згодом на деяких органах рослин замість шкірки утворюється пробка. Клітини пробки мертві, порожні, мають потовщені оболонки

 

У епідермі листя знаходяться мікроскопічні отвори - продихи. Через них переміщаються водяна пара, вуглекислий газ і кисень.

 
 

Кожне продихи оточує пара замикаючих клітин, яка регулює відкривання продихів. У замикаючих клітинах є хлоропласти (на малюнку вони показані у вигляді зелених точок), які забезпечують процес фотосинтезу (поглинання вуглекислого газу і виділення кисню з утворенням органічних речовин і енергії, необхідної для роботи продихів).

 
Випаровування води через продихи рослин називають транспирацией.

У вологу погоду замикають клітини набухають, згинаються, отвір між ними збільшується, і також збільшується випаровування води.

 

У суху погоду, коли зменшується кількість води в клітинах, які замикають клітини змикаються, отвір зменшується, і зменшується транспірація.

приклад:

помістивши на рослину закриту посудину або поліетиленовий пакет, можна побачити результат транспірації (Всередині судини будуть збиратися водяні краплі).


 

Через продихи також відбуваються процеси дихання рослини (поглинання кисню і виділення вуглекислого газу) і фотосинтезу (поглинання вуглекислого газу і виділення кисню).

Тести і домашні завдання з біології- 7 клас