Розмноження бактерій і утворення спор

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиРозмноження бактерій і утворення спор

Размножение бактерий
Як і інші одноклітинні організми, бактерії розмножуються поділом. Кожна бактерія ділиться на дві дочірні, які швидко ростуть і знову діляться. При сприятливих умовах поділ клітин у багатьох бактерій може відбуватися через кожні 20 - 30 хв.
При такому швидкому розмноженні одна бактерія могла б дати за добу (за умови виживання всіх з'являються особин) потомство загальною масою в 1 800 000 кг, а потомство однієї бактерії за 5 діб здатне було б заповнити всі моря і океани на Землі!


Однак в природі цього не відбувається, так як більшість бактерій швидко гине під дією сонячного світла, при висушуванні, нестачі їжі, нагріванні до 65 - 100 ° С, під дією дезінфікуючих речовин і т. Д.

Освіта суперечка

У несприятливих умовах (при нестачі їжі, вологи, різких змінах температури) цитоплазма бактеріальної клітини, стискаючись, відходить від материнської оболонки, округляється і утворює всередині неї на своїй поверхні нову, більш щільну оболонку. Таку бактеріальну клітину називають спорою (від грецького слова «суперечки» - насіння).


Спори деяких бактерій зберігаються дуже довго в найнесприятливіших умовах. Вони витримують висушування, спеку і мороз, не відразу гинуть навіть в киплячій воді. Спори легко розносяться вітром, водою і т. Д. Їх багато в повітрі та грунті. У сприятливих умовах спора проростає і стає життєдіяльності бактерій.

Зверни увагу!

Спори бактерій - це пристосування до виживання в несприятливих умовах.

Тести і домашні завдання з біології- 7 клас