Рослинна клітина

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмами

Рослинна клітина

Основою будови всіх живих організмів є клітина. Це найменша частина організму, здатна самостійно існувати і має всі ознаки життя.

 

Клітини м'якоті апельсина або грейпфрута можна бачити неозброєним оком або за допомогою лупи. Багато клітини настільки малі, що їх можна побачити тільки під мікроскопом. Те, що живі організми складаються з клітин, вчені відкрили ще в 17 столітті.

 
 

Відомі самостійно існуючі організми, що складаються з однієї клітини, наприклад, найпростішими є частина зелених водоростей.

Будова рослинної клітини


 

Ядро - найважливіша складова частина клітини. Ядро відповідає за всі процеси, що відбуваються в клітині. Ядро містить спадкову інформацію про те, якою буде нова клітина, яка утворюється в результаті процесу поділу.

 

Цитоплазма - безбарвне, в'язке речовина, що клітку. У цитоплазмі знаходяться всі інші частини клітини.

  

Мембрана - тонка напівпроникна плівка, яка оточує цитоплазму і відповідає за надходження в клітину і виведення з неї різних речовин. Вона знаходиться під клітинною стінкою.

  

Зверни увагу!

В рослинній клітині є частини (органели), яких немає в клітинах тварин. Це клітинна стінка, пластиди і вакуоль.

Клітинна стінка захищає клітину і надає їй певну форму. До складу клітинної стінки входить целюлоза, що надає міцність.

  

Пластида - маленькі складові частини клітини. Пластида можуть бути безбарвними і кольоровими. Зелені пластиди називають хлоропластами, в них відбувається процес фотосинтезу.

 

Вакуоль - порожнина, заповнена клітинним соком і освіченими кліткою речовинами. Чим старше клітина, тим більше її вакуоль.

Тести і домашні завдання з біології- 7 клас