Різноманіття і значення папоротей

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиУ світі відомо близько 10 тисяч видів папоротей. Ось деякі з них:

 

орляк звичайний - часто зустрічається рослина, яка росте в сухих соснових лісах, на вирубках, біля доріг.

 

Страусник звичайний часто вирощується в садах як декоративну рослину, так як у нього довгі зібрані в розетку листя.
 
Кочедижник жіночий схожий на страусове перо звичайне, але у нього більш тендітні листя.
 
Щитовник чоловічий - отруйна рослина, яке використовується в народній медицині. З його кореневища готують протиглистні кошти.
 
Костенец волосовидний - рідко зустрічається охороняється рослина. Це вологолюбна, тіньолюбні і щодо теплолюбна рослина. Широко поширений в нижньому лісовому поясі гір Кавказу, де по вапняковим скелях в ущелинах утворює цілі зарості. Листя рослини зберігаються навіть взимку.
 
Аспленій муровий - охороняється рослина, листя якого зберігаються навіть взимку.

  Період розвитку Землі, коли папороті були одними із провідних рослин, називають кам'яновугільним періодом. У той час клімат був теплим і вологих, і деревовидні папороті досягали 45 м в висоту. За мільйони років залишки рослин накопичилися і спрессовались, утворивши кам'яне вугілля. На шматках кам'яного вугілля можна знайти відбитки древніх папоротей.
 
 
Сьогодні деревовидні папороті збереглися в деяких місцях, наприклад, в Новій Зеландії. Опале листя папороті, як і листя дерев, є хорошим добривом для грунту. Коріння папоротей допомагають утримувати грунт і запобігають її вимивання.

Тести і домашні завдання з біології - 8 клас