Причини викривлення хребта

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 9 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиСклад внутрішнього середовища організму і її функції

⟰ Внутрішнє середовище - це рідини, які знаходяться всередині організму, оточують його клітини і створюють умови для протікання в них життєвих процесів.

Основа внутрішнього середовища - рідке міжклітинний речовина, яка найбільш виражена в сполучних тканинах, особливо в крові.

У людини кров рухається по кровоносних судинах і безпосередньо не стикається з більшістю клітин, але деяка кількість рідкого міжклітинної речовини крові проходить через стінки тонких кровоносних судин і утворює рідку оболонку навколо клітин - тканинну рідину.
  Частина тканинної рідини, яку називають лімфою, збирається в найтонші трубочки зі сліпо замкнутими кінцями - лімфатичні капіляри, що переходять в лімфатичні судини. У тих місцях, де зливається кілька лімфатичних судин, утворюються лімфатичні вузли. Саме ці структури утворюють лімфатичну систему, по якій циркулює лімфа.

 

Зверни увагу!

⟁ Таким чином, внутрішнє середовище включає в себе: кров, лімфу і тканинну рідину.

 

Внутрішнє середовище організму забезпечує взаємозв'язок всіх клітин організму з навколишнім середовищем (вона забезпечує клітини речовинами, необхідними для їх роботи, і через неї видаляються продукти розпаду). Кожна структура внутрішнього середовища виконує ряд специфічних функцій.

Функції внутрішнього середовища організму:

Кров виконує в основному транспортну функцію (переносить кисень від легких до всіх клітин організму, і вуглекислий газ у зворотному напрямку, поживні речовини, виносить з тканин продукти обміну).
  Тканинна рідина є передавальною ланкою між клітинами, які вона оточує, і кров'ю. Саме через неї з крові в клітини потрапляють необхідні для життя речовини, наприклад кисень і компоненти їжі.
  У лімфі відбувається знищення хвороботворних мікроорганізмів. Таким чином, основна функція лімфи - захисна. Крім того, лімфа забезпечує повернення в кров'яне русло тканинної рідини.