Тканини

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиТканини складаються з клітин і міжклітинної речовини. Кожна тканина виконує строго певну функцію. Їх функції взаємопов'язані з будовою. Тому тканини відрізняються високою специфічністю.

 

⟰ Тканина - це група клітин і міжклітинної речовини, які мають спільне походження і розвиток, схожу будову і виконують певну функцію.

 

В організмі людини виділяють наступні види тканин:
епітеліальну;
сполучну;
м'язову;
нервову.

 
 

Епітеліальна тканина складається з щільно притиснутих клітин (міжклітинної вешества мало), які виконують бар'єрну, захисну і секреторну функції. Вона утворює покриви тіла, слизові оболонки, залози.

 

Клітини сполучної тканини оточені розвиненим міжклітинних речовиною (у вигляді волокон, кісткових пластинок, хрящів, рідини). Ці особливості будови дозволяють сполучної тканини виконувати опорну (кістки, хрящі, сухожилля), захисну (підшкірний жир), живильну функції (кров, лімфа).

 

М'язові тканини виконують скорочення серцевого і скелетних м'язів, внутрішніх органів, зміна просвіту кровоносних судин.
Залежно від особливостей місцезнаходження і виконуваних функцій буває:
поперечно-смугаста скелетна м'язова тканина;
поперечно-смугаста серцева м'язова тканина;
гладка м'язова тканина кровоносних судин і внутрішніх органів (шлунка, сечового міхура та ін.).
Більш інтенсивна робота серцевого і скелетних м'язів зумовила особливості будови поперечно-смугастої тканини на відміну від гладкої.
Поперечно-смугаста м'язова тканина складається з розвинених багатоядерних м'язових волокон. Гладка тканина утворена короткими одноядерними м'язовими волокнами.

 

Нервова тканина представлена ​​нейронами і нейроглії.
Вона забезпечує передачу збудження від нервових закінчень (рецепторів) до центральної нервової системи, а від неї до органу.
Це можливо завдяки особливій будові нейронів. Нейрон має тіло, довгий відросток (аксон) і короткі відростки (дендрити).
Нервова тканина розташована в головному і спинному мозку, нервових вузлах, нервових волокнах.

Тести і домашні завдання з біології - 8 клас