Характеристика мохів

Тренажери, завдання та уроки - Біологія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників біології та класним програмамиМохи ростуть переважно у вологому середовищі - в лісах, на болотах, на корі дерев, на каменях. Мохи розмножуються спорами, тому їх відносять до вищих спорових рослин.

 

Якщо мох складається з стебла і листя, то його називають листостеблових мохом. Один з найвідоміших зелених листостеблових мохів - кукушкин льон. На верхівках рослин у нього утворюються маленькі коробочки, в яких дозрівають спори.

  

Якщо у моху немає листя, а тіло представлено слоєвіщем, то його називають печінковим мохом.

 

У мохів немає провідної тканини, вони не можуть проводити воду і поживні речовини на велику відстань, тому вони малий зріст. Функцію коріння виконують Ризоїди - вирости, за допомогою яких поглинається вода і поживні речовини.

 

Мох сфагнум з плином часу відмирає, утрамбовується, і утворюється торф. Цей процес відбувається дуже повільно (шар торфу в 1 метр утворюється протягом 1000 років). Торф використовують як паливо, а також як добриво для поліпшення ґрунту, сировину для отримання пластмаси, деревного спирту, карболової кислоти.

 

Лісовий мох запобігає швидкий відтік опадів і талої води, що захищає ґрунт від висихання. Мох надає притулок дрібним тваринам - молюскам, павукам, комах.
Нерідко в природі мохи грають і негативну роль. Поселяясь в лісах і на луках, вони утворюють суцільний моховий килим і ускладнюють надходження повітря в ґрунт. В таких умовах відбувається витіснення цінних кормових трав і заболочування грунту.

Тести і домашні завдання з біології - 8 клас