Арабські подорожі

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиАрабський Схід

У 7 столітті в результаті завойовницьких походів арабів виникла величезна держава - Арабський халіфат.

 
 

До його складу входили Аравійський півострів, території Іраку, Ірану, Сирії, Палестини, Північної Африки, Піренейського півострова і багато інших.

 
Традиційна арабська судно  

Араби стали чудовими мореплавцями завдяки вмінню чудово орієнтуватися по зірках і компасу. Вони складали досить точні карти світу. Арабські відомості містили опис країн, точне місце розташування міст і інших важливих об'єктів.

Арабські подорожі

Араби проклали давні караванні шляху через Сахару, відкривши її південний край і назвавши його Сахель (від aрабского ساحل, «сахель» в перекладі означає «берег», «кордон» або «узбережжі»). Сахель - тропічна савана в Африці, яка є своєрідним переходом між Сахарою на півночі і більш родючими землями на півдні.

 

Араби ще в 9 столітті, подорожуючи по Індійському океану, досягали острова Мадагаскар, берегів Індії і Китаю. Перешкодою для арабських мандрівників став лише Атлантичний океан, якщо не брати до уваги плавань до Канарських островів.

Абу Абдуллах Ібн Баттута


 

Мухаммад ібн Абдуллах ібн Мухаммад ат-Танджі, більш відомий як ІбнБатута (1304 - 1377) - берберський мандрівник і мандрівний купець, що об'їхав усі країни ісламського світу - від Булгара до Момбаси, від Тімбукту до Китаю. Під час дев'ятимісячного перебування на Мальдівах одружився з дочкою місцевого султана. Автор книги «Подарунок споглядають про дивина міст і чудеса мандрів», в якій детально описані міста і країни, представлені відомості про корисні копалини.

Абу Абдуллах Ібн Баттута вважається найвідомішим з арабських мандрівників. У 14 столітті він досліджував майже всі країни Азії і Північної Африки, перетнув Сахару.

 
 

Поетичне сприйняття світу арабів лягло в основу захоплюючих книг про невідомих землях і країнах. Назви цих книг як не можна більш точно розкривають їх зміст: «Золоті пояси і розсипи коштовностей» або «Подарунок споглядають про дивина міст і чудеса мандрів».

  

У «Книзі зцілень» вченого і великого лікаря Авіценни великий розділ присвячений утворення гір і мінералів.


 

Абу Алі Хусейн ібн Абдуллах ібн аль-Хасан ібн Алі ібн Сіна, відомий на Заході як Авіценна (980 - 1037) - середньовічний перський учений, філософ і лікар, представник східного арістотелізму. Був придворним лікарем саманидских емірів і дайлемітскіх султанів, деякий час був візиром в Хамадані. Всього написав понад 450 праць в 29 областях науки, з яких до нас дійшли тільки 274. Найвідоміший і впливовий філософ-учений середньовічного ісламського світу.

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас