Астероїди

Тести, завдання і уроки - географія, 9 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами 

До небесних тіл, крім планет і зірок, відносяться також комети, метеорити, астероїди і т. Д. Небесні тіла вивчає наука астрономія. Астероїд - відносно невелика небесне тіло Сонячної системи, рухається по орбіті навколо Сонця. Астероїди значно поступаються за масою і розмірами планет, мають неправильну форму і не мають атмосфери, хоча при цьому і у них можуть бути супутники.


 

Італійський астроном Джузеппе Піацца 1 січня 1801 року з допомогою телескопа розгледів нове небесне тіло, схоже на зірку. Це тіло і подібні йому були названі астероїдами (від грец. Ἀστεροειδής - «подібний зірці», з ἀστήρ ( «Астер») - «зірка» і εἶδος ( «оідос») - «вид, зовнішність, якість»).


 

Джузеппе Піацца (1746 - 1826) - італійський астроном і священик. Першовідкривач карликової планети Церери. У його честь названий астероїд (1000) Піацца, а також кратер на Місяці. Однак із зірками астероїди не мають нічого спільного. Як і планети, вони не випускають власного світла і обертаються навколо Сонця.

 

Діаметр астероїдів становить від одного до декількох сотень кілометрів. В даний час відкрито понад 700 тис. Малих планет. Більшість з них знаходиться між орбітами Марса і Юпітера. Це головний пояс астероїдів.

 
 

Походження астероїдів до кінця невідомо. Можливо, це залишки зруйнованої планети або залишки «будівельного матеріалу», з якого утворилися планети Сонячної системи.

Тести і домашні завдання з географії - 9 клас