Відкриття Південного полюса

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиЕкспедиція Руаля Амундсена

 

Руаль Амундсен, дізнавшись про підкорення Р.Пірі Північного полюса, вирішив підкорити Південний.


 

Руаль Амундсен (1872 - 1928) - норвезький полярний мандрівник і рекордсмен, «Наполеон полярних країн». Перша людина, яка досягла Південного полюса. Перша людина, що побував на обох географічних полюсах планети. Перший мандрівник, який учинив морський перехід Північно-Західним проходом (по протоках Канадського архіпелагу), пізніше здійснив перехід Північно-Східним шляхом (уздовж берегів Сибіру), вперше замкнувши кругосвітню дистанцію за Полярним колом. Один з піонерів застосування авіації - гідролітаків і дирижаблів - в арктичних подорожах. Загинув в 1928 році під час пошуків зниклої експедиції Умберто Нобіле. Мав нагороди багатьох країн світу, в тому числі найвищу нагороду США - Золоту медаль Конгресу, його ім'ям названі численні географічні та інші об'єкти.

У серпні 1910 Амундсен попрямував на південь на борту «Фрама». 13 січня 1911 він дістався до антарктичного берега, де в Китової бухті (затока в шельфовому льодовику Росса) організував свій табір.

  

19 жовтня 1911 року 5 чоловік на чолі з Амундсеном вирушили до Південного полюса на чотирьох собачих упряжках. 14 грудня експедиція досягла Південного полюса, пройшовши шлях в 1500 км, поставила прапор Норвегії. Склад експедиції: Оскар Вістінг, Хелмер Хансен, Сверре Хассель, Олаф Бьоланд, Руаль Амундсен. Весь похід на дистанцію 3000 км при постійній температурі понад -40 ° і сильних вітрах зайняв 99 днів.

 

Експедиція Роберта Скотта


 

Роберт Скотт (1868 - 1912) - капітан королівського флоту Великобританії, полярний дослідник, один з першовідкривачів Південного полюса, який очолив дві експедиції в Антарктику: «Діскавері» (1901 - 1904) і «Терра Нова» (1911 - 1913).

Під час другої експедиції Скотт разом з ще чотирма учасниками походу досяг Південного полюса 17 січня 1912 року, але виявив, що їх на кілька тижнів випередила норвезька експедиція Руаля Амундсена. Роберт Скотт і його товариші загинули на зворотному шляху від холоду, голоду і фізичного виснаження.

 

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас