Відкриття і дослідження Австралії і Океанії

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиВідкриття і дослідження Австралії і Океанії

Після відкриття Америки і здійснення перших навколосвітніх подорожей питання про існування в Південній півкулі невідомих до цього материків залишався відкритим. Вчені припускали, що якийсь материк оточує весь Південний полюс.

 
Карта Typus Orbis Terrarum Абрахама Ортелія (тисячу п'ятсот вісімдесят дев'ять)
 

Невідому Південну Землю (лат. Terra Australis Incognita - Терра Аустралис Інкогніта) намагалися знайти португальці, іспанці, голландці, англійці.

 
 

У 1606 р експедиція Луїса ПАЕС Торреса досягла східних берегів Австралії. Трохи пізніше вони виявилися і у західних берегів материка.


 

Луїс Ваес де Торрес (1560-1614) - іспанський мореплавець. Торрес в якості командира одного з трьох кораблів експедиції Педро Фернандеса Кироса, а саме «Сан-Педро», відправився на пошуки «Південної землі» (Австралії). Кораблі вийшли з перуанського міста Кальяо в грудні 1605 року і в травні 1606 року ці фірми досягли островів, які Кірос назвав «Austrialia de Espiritu Santo» (зараз - Нові Гебріди). Під час плавання кораблі Кироса і Торреса розійшлися. Після безуспішних спроб Луїса знайти уламки корабля Кироса мореплавець разом з командиром третього корабля експедиції Дієго де Прадо-і-Товар вирішив продовжити морське плавання. В ході нього було відкрито південне узбережжя острова Нова Гвінея, а також протоку, що відокремлює цей острів від Австралії. 27 жовтня 1606 Торрес досяг західного краю Нової Гвінеї, а 22 травня прибув до Маніли, де, ймовірно, провів залишок свого життя.

В цьому ж році (1606) голландський мореплавець Віллем Янсзон який із європейців висадився на Австралійському континенті.


 

Віллем Янсзон (1570-1632) - голландський мореплавець, адмірал, перший з європейців, які досягли берегів Австралії. 18 листопада 1605 року Янсзон вийшов на судні «Duyfken» з Бантама в сторону західного узбережжя острова Нова Гвінея. Потім мандрівник перетнув східну частину Арафурского моря, не помітивши при цьому протоку Торреса, проплив в затоку Карпентарія, а 26 лютого 1606 висадився на березі річки Пеннефазер в західній частині півострова Кейп-Йорк, трохи на північ від сучасного міста Уейпа. Згодом мандрівник склав карту близько 320 км дослідженого їм узбережжя, яке він вважав частиною острова Нова Гвінея. Знайшовши відкриті землі занадто заболоченими, а аборигенів ворожими, в липні 1606 року Янсзон взяв зворотний курс на бант. У 1642 р голландська експедиція Абеля Тасмана відкрила острів у південних берегів Австралії. Острів отримав назву на честь керівника - Тасманія. Експедиція також досліджувала острова Нової Зеландії. У 1644 р Тасман довів існування великого Південного материка, пройшовши вздовж його північного узбережжя.


 

Абель Тасман (1603-1659) - голландський мореплавець, дослідник і купець. Отримав світове визнання за очолювані ним морські походи в 1642-1644 роках. Першим серед відомих європейських дослідників досяг берегів Нової Зеландії, Тонга і Фіджі. Зібрані під час його експедицій дані допомогли довести той факт, що Австралія є окремим континентом. Ім'я мореплавця носять острів Тасманія і Тасманово море. Португалія, Іспанія і Голландія приховували свої великі відкриття. Дослідження Австралії припинилися більш ніж на 100 років.

 

Подорожі англійського мандрівника Джеймса Кука в кінці 18 століття остаточно підтвердили існування Австралії.

 

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас