Дослідження Олександра Гумбольдта

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами
Олександр Гумбольдт (1769 - 1859) - німецький учений-енциклопедист, фізик, метеоролог, географ, ботанік, зоолог і мандрівник, молодший брат вченого Вільгельма фон Гумбольдта. Місцем для своїх подорожей Олександр Гумбольдт вибрав важкодоступні ліси Амазонії. За величезний внесок у вивчення природи Південної Америки його називають «другим Колумбом».

 

Олександр Гумбольдт був людиною величезних енциклопедичних знань. У подорожах його супроводжувала велика кількість книг, інструментів, колекцій птахів і тварин.

 

У червні 1799 р Гумбольдт разом з французьким лікарем Емі Бонпланом відплив з Європи до Південної Америки. В наступному місяці вони досягли північно-східного узбережжя континенту поблизу Каракаса, на території сучасної Венесуели. Одним з перших планів експедиції було вивчення р. Оріноко. Але на шляху до неї мандрівникам довелося перетнути сухі, пилові, безводні степи - льянос, що тягнуться на південь. У шляху дослідники вели записи про всі зустрічалися їм видах рослин, тварин і птахів - навіть в пустелях, де їх мучила спрага і обпалювали пекучі промені сонця.

 
 

Друга подорож Гумбольдта і Бонплан по Південній Америці почалося в 1801 р У січні 1802 р мандрівники дісталися до Кіто, одного з найбільш високогірних міст в світі, виконавши виснажливий шлях по річках і горах. Близько Кіто вони піднялися на висоту 5878 м і майже досягли вершини вулкана Чимборасо. Потім мандрівники попрямували на Південь через незаймані ліси і відроги Анд і нарешті прибули до Ліми (Перу). Тут вони вивчали руїни споруд, створених цивілізацією інків. Гумбольдт також наніс на карту потужне холодна течія, що йде уздовж узбережжя Перу і приносить багаті косяки риби. Згодом ця течія отримало ім'я Гумбольдта, а тепер його називають Перуанським плином.

 
 

Коли в 1804 р вчені повернулися до Франції, їх зустрічали величезні натовпи народу. В цілому вони пройшли по Південній Америці 64 тис. Км і зібрали 30 ящиків зразків, а також 60 тис. Видів рослин, багато з яких раніше були невідомі. Гумбольдт повернувся до Німеччини і присвятив 23 роки свого життя підготовці до видання власних праць, які склали 29 томів. джерела:

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас