Исследование Мирового океана

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами 

Океанологія (від грец. «Океанос» - океан і «логос» - вчення) - наука про природні процеси в Світовому океані.

Вивчення дна Світового океану почалося в ХХ столітті. Спеціальні експедиції відкрили величезні підводні гірські хребти, підводні вулкани, глибокі западини. Виявилося, що вулканів в океані більше, ніж на суші. Занурення в Маріанську западину

У 1960 році на дно найглибшої западини в Світовому океані (Маріанська западина - 11022 метри) опустилися Жак Пікар і Дон Уолш.


 

Жак Пікар (1922 - 2008) - швейцарський океанолог, один з трьох людей, що побували на дні Маріанської западини.

 
 

Дон Уолш (1931) - американський морський фахівець і вчений. Здобув популярність, коли разом з Жаком Пікаром на батискафі «Трієст» стали першими людьми, які досягли дна Маріанського жолоба. 23 січня 1960 Жак Пікар і лейтенант ВМС США, фахівець-підводник Дон Уолш здійснили в батискафі «Трієст» гранично можливе на Землі глибоководне занурення. Вони досягли «найнижчої» точки Світового океану, так званої «Безодні Челленджера» (10911 метрів під рівнем моря). Спуск «Трієста» тривав 4 години 48 хвилин, підйом - 3 години 15 хвилин. На дні дослідники пробули близько 20 хвилин.

 
 

Вчені на власні очі переконалися в тому, що, незважаючи на величезний тиск, самі глибинні шари води океану населені живими організмами.

Дослідження Жака Іва Кусто


 

Жак-Ів Кусто (1910 - 1997) - французький дослідник Світового океану, фотограф, режисер, винахідник, автор безлічі книг і фільмів. Був членом Французької академії. Командор ордена Почесного легіону. Спільно з Емілем Ганьяном в 1943 році розробив і випробував акваланг.
Разом з Філіпом Тайє і Фредеріком Дюма в 1938 році Кусто занурився в воду з трубкою, маскою і ластами.

 

У 1943 році відбулося випробування першого прототипу акваланга. І воно пройшло успішно. Ця модель була розроблена Жак-Ів Кусто спільно з Емілем Ганьяном. У 1946 році почалося масове виробництво аквалангів. Жак-Ів Кусто за своє життя також створив освітлювальні прилади, водонепроникні камери, підводний телевізійну систему і SP 350 ( «пірнати блюдце») - невелику підводний човен, що володіє хорошою маневреністю. Ці винаходи дозволили проводити тривалі підводні дослідження, що значною мірою сприяло зростанню сучасних знань про підводний світ.

 

Жак-Ів Кусто знято величезну кількість документальних фільмів про Світовий океан та його мешканців.

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас