Дослідження Центральної Азії Н. М. Пржевальським

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами
 

Микола Михайлович Пржевальський (1839 - 1888) - російський мандрівник і натураліст. Зробив кілька експедицій в Центральну Азію. У 1878 році обраний почесним членом Академії наук. Генерал-майор. Великий російський мандрівник Микола Михайлович Пржевальський присвятив своє життя дослідженням Центральної Азії. Він пройшов близько 35 тис. Км по горах і пустелях цього краю.

  

Під час своїх подорожей Пржевальський зібрав багаті зоологічні та ботанічні колекції. Їм були описані дикий верблюд і низькоросла дикий кінь, названа згодом в його честь.


 

Кінь Пржевальського - єдиний вид диких коней, що зберігся на нашій планеті (мешкають в Азії). Предками всіх домашніх коней були інші дикі коні - тарпани, нині вимерлі. Крім тарпана близьким родичем коні Пржевальського можна вважати азіатського осла - кулана. Перша подорож до Центральної Азії (1870 - 1873), назване «Монгольським», виявилося надзвичайно важким і небезпечним. Учасники експедиції пройшли в цілому більше 11000 км через Москву, Іркутськ, Кяхту, Пекін і на північ до озера Далай-Нур.

 
 

Своє друге центральноазійське подорож Микола Михайлович Пржевальський починає в 1876 році. Задумане воно було дуже масштабним, передбачалося досліджувати Тибет і Лхасси, але через ускладнення політичної ситуації (конфлікту з Китаєм) і хвороби самого Пржевальського довелося скоротити маршрут.

 

Третє центральноазійське подорож, названу «Тибетським», Пржевальський здійснює в 1879 - 1880 роках з загоном з 13 чоловік. Шлях лежав через Хамийскую пустелю і хребет Нань-Шань на плоскогір'ї Тибет.

 

Четверта центральноазійська експедиція була також відома під назвою «Друге тибетське подорож» і тривала з 1883 по 1885 рік.

 

У 1888 році Пржевальський в свої неповні 50 років вирішує відправитися в своє п'яте подорож по Середній Азії, що стало останнім для видатного вченого і дослідника.

 

Найбільшими заслугами Пржевальського є географічне і естественноисторическое дослідження гірської системи Кунь-Луня, хребтів Північного Тибету, басейнів Лобнора і Кукунор і витоків Жовтої ріки.

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас