Експедиція Бартоломеу Діаша

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиПортугальці активно просувалися в пошуках південного шляху до Індії і тому обстежили західне узбережжя Африки.

 

Експедиція Бартоломеу Діаша в 1487 - 1488 роках обігнула південний край Африки і в 1488 року відкрила мис, названий мисом Доброї Надії.

 

Діаш Бартоломеу (бл. 1450 - 1500) - португальський мореплавець. У серпні 1487 року Бартоломеу Діаш відправився на чолі експедиції, надісланій португальським королем Хуаном II. Метою експедиції був пошук морського шляху навколо південного краю Африки.


 

В результаті цієї експедиції було відкрито мис Доброї Надії, який Діаш назвав мисом Бур, так як відкриття передував жорстокий шторм. Але король Хуан II пізніше перейменував його в мис Доброї Надії, так як він був символом надії на те, що морський шлях до Індії нарешті знайдено.

Пізніше Діаш був призначений керівником будівництва кораблів для нової експедиції до Індії, главою якої був призначений відомий мореплавець Васко да Гама. У 1500 році, після відкриття морського шляху до Індії, Діаш взяв участь у другій португальської експедиції за маршрутом Васко да Гами, яку очолював Алвареш Кабрал. Біля мису Доброї Надії моряки потрапили в жорстокий шторм, в результаті якого чотири кораблі з десяти, які брали участь в експедиції, зазнали катастрофи. На одному з кораблів загинув Бартоломеу Діаш.

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас