Експедиція Васко да Гами

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиЕкспедиція Васко да Гами в 1497 - 1499 роках досягла західних берегів Індії. Мандрівники обігнули південне узбережжя Африки і встановили, що Індійський і Атлантичний океани з'єднані між собою. На карту були нанесені точні обриси західних і східних берегів Африки, а також острова Мадагаскар.

 

Васко да Гама (1469 - 1524) - португальський мореплавець, першовідкривач морського шляху з Європи до Індії.

Васко да Гама народився в невеликому містечку Синиш, розташованому на західному узбережжі Португалії. Освіту здобув в місті Евора, де він навчався математики та навігації. Ще в молоді роки Васко да Гама відрізнявся твердим і рішучим характером і був відомий як обережний і майстерний мореплавець, який вміє керувати кораблями і людьми.

Можливо, саме тому португальський король Хуан II призначив його главою експедиції, метою якої був пошук шляху з Європи до Індії. За рахунок такої можливості Португалія планувала налагодити торговельні зв'язки з країнами Сходу. Передумовою цієї експедиції було подорож Бартоломеу Діаша, який побував у мису Доброї Надії - однієї з найбільш південних точок африканського континенту.

 
 

У липні 1497 експедиція під керівництвом Васко да Гами вирушила в плавання на чотирьох кораблях. Обігнувши з півдня Африку, 20 травня 1498 експедиція підійшла до берегів індійського міста Калікут. Так був відкритий морський шлях з Європи до Індії.

 
Васко да Гама в Каликуте  

На батьківщині Васко да Гаму зустрічали як героя, він отримав титул «Адмірал Індійського океану». Васко да Гама привіз зразки товарів (в основному прянощі), які переконали короля у великих можливостях торгівлі з Індією.

Пізніше Васко да Гама здійснив ще дві подорожі до Індії. А в 1524 році він був призначений віце-королем Індії, де незабаром і помер. джерела:

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас