Метеоріти

Тести, завдання і уроки - географія, 9 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами 

Метеорит - тіло космічного походження, що впало на поверхню великого небесного об'єкта. Уламки астероїдів, потрапляючи в атмосферу, не встигають в ній згоріти і тому падають на поверхню Землі.

 

Метеорити діляться на 3 великі класи:

 
 

Зазвичай маса метеоритів коливається від сотень грамів до декількох кілограмів. Падіння на Землю великих метеоритів - явище дуже рідкісне. Воно супроводжується гуркотом і гулом, а в результаті удару об Землю відбувається вибух. Врізаючись в Землю на великій швидкості, метеорити утворюють воронки - кратери.

 

Вчені вивчають метеорити, щоб зрозуміти склад небесних тіл, процеси, які відбуваються в космосі.


 

Гоба - найбільший із знайдених метеоритів. Він зберігається на місці падіння в південно-західній Африці, в Намібії, поблизу ферми Гоба-Уест. Він є і найбільшим на Землі шматком заліза природного походження. Цей залізний метеорит вагою близько 66 тонн і об'ємом 9 м³ впав в доісторичні часи, а був знайдений в Намібії в 1920 році біля Гротфонтейн.

 
 

Арізонський кратер - великий метеоритний кратер в Арізоні (США), в 30 км на захід від міста Уінслоу і 69 км на схід від міста Флагстафф. Являє собою гігантську земляну чашу діаметром 1219 метрів, що глибиною 229 метрів, а край кратера піднімається над рівниною на 46 метрів.

Тести і домашні завдання з географії - 9 клас