Модель Всесвіту Миколи Коперника

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами   
 

Микола Коперник (1473 - 1543) - польський астроном, математик, механік, економіст, канонік епохи Відродження. Найбільш відомий як автор геліоцентричної системи світу, що поклала початок першої наукової революції. Великому польському астроному Миколі Копернику вдалося створити нову модель Всесвіту. Коперник, спостерігаючи за зірками і планетами, вивчаючи праці античних мислителів і своїх сучасників, виробляючи складні математичні розрахунки, прийшов до висновку, що Земля обертається навколо Сонця.

  Система світу з Копернику

 

Коперник вважав, що в центрі світу знаходиться Сонце, навколо якого рухаються всі планети, обертаючись одночасно навколо своїх осей. Зірки, які знаходяться на величезній відстані від Сонця і Землі, вчений вважав нерухомими. Рух зірок Коперник пов'язував з обертанням Землі навколо своєї осі з повним оборотом за 24 години. Зірки утворюють сферу, яка обмежує Всесвіт.

 

Ідеї ​​Коперника були викладені в книзі «Про обертання небесних сфер» (1543 г.). Над своїм вченням Микола Коперник наполегливо працював цілих 30 років.

  Коперник
Коперник. Бесіда з Богом. Картина Яна Матейка, 1872

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас