Освоєння Азії

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиОсвоєння Азії

В Азії вивчення нових територій йшло як морем, так і сухопутними шляхами. Буддійські монахи, купці і мандрівники з Індії та Китаю просувалися через пустелі Центральної Азії, Тибет і Гімалаї. Вони збирали географічні відомості про природу і народи різних регіонів Азії. Велику роль в освоєнні великих просторів Азії відіграли скотарі-кочівники.

 
Древня китайська джонка  

Завдяки освоєнню Азії морським шляхом були заселені Великі і Малі Зондські острови. Китайські мореплавці, починаючи з 10 століття, за допомогою своїх кораблів (джонок) підходили до островів Калімантан, Ява, Суматра.


 

Чжен Хе (1371 - 1435) - китайський мандрівник, флотоводець і дипломат, який очолював сім великомасштабних морських військово-торговельних експедицій, посланих імператорами Мінської династії в країни Індокитаю, Індостану, Аравійського півострова і Східної Африки.


Подорож Афанасія Нікітіна

У 14 - 15 століттях для торгівлі з країнами Сходу росіяни використовували шлях по Волзі, потім по Каспійському морю, а далі по суші до Персії та Індії. Саме цим шляхом відправився в Індію 1468 року тверський купець Афанасій Нікітін. Він першим з європейців докладно описав цю країну у своїх подорожніх записках «Ходіння за три моря».

 
 

Афанасій Нікітін (1442 - 1475) - російський мандрівник, купець і письменник. Народився в сім'ї селянина Микити, так що Нікітін - це, строго кажучи, не прізвище мандрівника, а його батькові: в той час у більшості селян не було прізвищ.

 

Подорож Афанасія Нікітіна почалося в Твері, звідти маршрут пролягав по річці Волзі через Нижній Новгород і Казань до Астрахані. Потім першопроходець побував в Дербенті, в Баку, в Сарі, після чого рушив по суші через Персію. Добравшись до міста Ормуз, він знову сів на корабель і прибув на ньому в індійський порт Чаул.

 

В Індії він відвідав в піших мандрівках безліч міст, серед яких Бидар, Джуннар і Парват. Далі по Індійському океану він приплив в Африку, де провів кілька днів, а потім - знову ж водним шляхом - повернувся в Ормуз. Далі пішою ходою через Іран він прийшов в Трапезунд, звідти дістався до Криму (Феодосія).

 

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас