Плавання Амеріго Веспуччі

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами
 

Амеріго Веспуччі (1451 - 1512) - італійський мореплавець, родом з Флоренції. У 1490 році він відправився в якості купця в Іспанію, де в Севільї надійшов в італійську торговельну контору. Так як в обов'язки цієї контори входило спорядження другого і третього подорожей Колумба, то Амеріго Веспуччі мав нагоду познайомитися з Колумбом і нарешті вирішив сам досліджувати відкриту нову частину світу.

Про подорожі знаменитого італійського мореплавця Амеріго Веспуччі нам здебільшого відомо з його листів. перше плавання


 

В 1499 Амеріго Веспуччі відправився штурманом в складі експедиції мореплавця Алонсо Охеда. В результаті цього плавання було відкрито понад 4000 км безперервної берегової лінії Південної Америки, в тому числі дельта Амазонки і її гирлової рукав Пара, а також Гвианское перебіг. Пропливаючи біля берегів сучасної Венесуели, європейці бачили селища місцевих жителів з оселями на палях, що нагадало їм Венецію. Ці місця вони так і назвали - «Маленька Венеція».

 
корабель Веспуччі

Алонсо де Охеда

Житла на палях (Венесуела)
друге плавання

 

У 1501 році Веспуччі перейшов на португальську службу. Вже 10 травня 1501 він відплив до берегів Бразилії в складі першої португальської експедиції Гонсалу Куельо. В середині серпня 1501 року кораблі підійшли до Бразилії біля мису Сан-Роке. А1 січня 1502 експедиція виявила бухту Гуанабара, яку моряки взяли за гирлі річки і назвали Ріо-де-Жанейро, що означає «Січнева ріка». В результаті цього плавання було відкрито і нанесено на карту більше 3000 км берегової лінії.

третє плавання
 

Втретє експедиція вирушила в подорож на шести кораблях в 1503 році. У відкритого ними острова Вознесіння три корабля пропали безвісти, а один з них затонув. Досягнувши бухти «Всіх святих», вони вперше висадилися і просунулися на цілих 250 км вглиб материка. Протягом п'яти місяців вони збирали сандалового дерева і в 1504 році висадилися в Лісабоні з вантажем. Це плавання було найбільш прибутковим і мало великі перспективи для подальшого освоєння земель.

Постійні плавання уздовж східних і північних берегів наштовхнули Амеріго Веспуччі на думку, що землі, в яких він побував, не є частиною Азії, як вважав Христофор Колумб, а належать новому континенту, який згодом був названий його ім'ям.

 
Амеріго Веспуччі в книзі Мартіна Вальдзеємюллера

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас