Подорож Д. Лівінгстона

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами
 

Давид Лівінгстон (1813 - 1873) - шотландський місіонер, дослідник Африки. Лівінгстон присвятив Африці більшу частину свого життя, він був першим, хто рішуче виступив на захист темношкірого населення Африки на такому високому рівні.


 

Давид Лівінгстон більше 30 років провів в Південній Африці. За цей час він перетнув материк із заходу на схід, пройшов пустелю Калахарі і більшу частину річки Замбезі. На річці Замбезі Лівінгстон відкрив один з найбільших водоспадів світу - Вікторія, названий на честь королеви Вікторії. Серед корінного населення цих місць водоспад був відомий як «Гремящий дим».

 
 

Лівінгстон відвідав також озера Ньяса і Танганьїка і довів, що останнє не пов'язано з витоком найдовшої річки Африки - Нілу.

 

У 1873 році Лівінгстон зупинився в поселенні Читамбо на південь від озера Бангвеулу, на території сучасної Замбії. Тут Давид Лівінгстон вдруге захворів на малярію. Незабаром після того, як він зробив останній запис у своєму щоденнику ( «Зовсім втомився ... Залишаюся одужувати»), 1 травня 1873 року вчений помер

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас