Подорож Френсіса Дрейка

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиДруге кругосвітнє плавання вчинив мореплавець і віце-адмірал її величності королеви Англії Френсіс Дрейк.


 

Френсіс Дрейк (1540 - 1596) - англійський пірат і мореплавець, який здійснив кругосвітнє плавання. Френсіс Дрейк народився на південному заході Англії в містечку Тавісток в родині бідного фермера. Ще хлопчиськом Дрейк покинув рідну домівку і найнявся юнгою на невеликий торговий корабель. А в 1561 році він став власником власного невеликого судна «Юдіф», яке дісталося йому у спадок від далекого родича. На цьому кораблі в 1566 - 1573 роках він зробив ряд піратських експедицій, метою яких були захоплення і продаж рабів, грабіж торгових суден і поселень.


 

Через деякий час Дрейк був представлений англійській королеві Єлизаветі I, якої він виклав свій план піратського набігу на іспанські колонії, розташовані на тихоокеанському узбережжі Південної Америки. Єлизавета I схвалила плани Дрейка і забезпечила його експедицію всім необхідним. Так в грудні 1577 року через англійського порту Плімут вийшла ескадра з п'яти відмінних кораблів під командуванням Френсіса Дрейка.

 
 

Ескадра перетнула Атлантичний океан, обігнула Південну Америку через Магелланова протока. У Тихому океані експедиція потрапила в сильну бурю, яка віднесла кораблі на південь, і з'ясувалося, що відкрита Магелланом Вогняна Земля - ​​острів, а на південь від знаходиться море, точніше протоку. Зараз він називається протокою Дрейка. Потім ескадра зробила ряд успішних набігів на іспанські колонії на західному узбережжі Південної Америки.

 

В результаті цієї експедиції вперше були обстежені берега західній частині Північної Америки. Потім Дрейк перетнув Тихий океан і повернувся в Плімут з ​​багатою здобиччю, зробивши друге (після Магеллана) кругосвітню подорож. На батьківщині Дрейк був зустрінутий з почестями. Єлизавета I присвятила пірата в лицарі.

 
 

Пізніше, вже в чині віце-адмірала англійського флоту, Дрейк взяв участь у розгромі Непереможної Армади - величезного флоту, спорядженого Іспанією з метою завоювання Англії. В результаті цієї історичної перемоги над іспанським флотом Дрейк на багато років став національним героєм.
У 1595 році Дрейк вирушив у чергову піратську експедицію з метою розграбування іспанських колоній. Але в дорозі серед його матросів спалахнула епідемія лихоманки, жертвою якої став і сам Дрейк. Його ім'ям названо протоку між островами Вогняна Земля і Південними Шетландських островами, що з'єднує Атлантичний і Тихий океани.

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас