Португальські мандрівники

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиУ 15 столітті найбільшою морською державою стає Португалія. Тривалі морські подорожі стали можливі завдяки винаходу нового типу вітрильників - Трищогловий каравел. Ці кораблі легко пересувалися не тільки при бічному, але і при зустрічному вітрі.


Каравела   

Натхненником і організатором морських подорожей був принц Португалії Енріке Мореплавець.

Енріке
  

Генріх (Енріке, Енріке) Мореплавець (1394-1460) - португальський інфант, син короля Жуана I, організатор багатьох португальських морських експедицій на південь від Мавританії уздовж західноафриканської узбережжя.

 

Разом з батьком Генріх у віці 21 року брав участь у захопленні Сеути (1415 рік), що стала торговим форпостом португальської експансії в Африці. З 1418 Генріх влаштувався на півдні Португалії у міста Лагуш і заснував там обсерваторію.

 

У місті Сагреш їм була заснована навігаційна школа, де викладали найкращі математики та картографи.

 

Хоча сам Енріке в морських експедиціях участі не брав, але був прозваний мореплавцем за свій внесок в їх організацію та фінансування, залучення до них купців, судновласників та інших заінтересованих у відкритті нових торгових шляхів осіб.

Своєю головною метою Енріке бачив досягнення морським шляхом Індії. Для досягнення цієї мети в 1434-1460 роках їм були організовані численні експедиції, які відправлялися до островів центральної частини Атлантичного океану.

 
 

Португалія, а потім і Іспанія довго були головними центрами мореплавання і морехідної науки в Європі.

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас