Поява науки про Землю

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами  

Перші географічні уявлення склалися у первісних людей. Стародавні мисливці і збирачі залишали майбутнім поколінням малюнки на камені і кістки, на корі дерев і шкурах тварин. Так були закладені початкові основи географічних знань.


 
  

Географія (з грецького geo - Земля, grapho - пишу, опис) - одна з найдавніших наук. Спочатку географія мала описовий характер. Мандрівники і мореплавці, полководці і торговці з допомогою вчених, які супроводжували їх в подорожах, складали описи нових земель і народів. 

Ератосфен Кіренський (близько 276 - 194 рр. До н. Е.) - давньогрецький математик, астроном, географ, філолог і поет. Ератосфена називають «батьком географії» за його заслуги в розвитку географічних ідей, а також за те, що йому належить і сам термін «географія» (землеописание). Ератосфен написав працю «Географія», який складається з 3-х книг. У першій книзі автор дав огляд історії географії, в другій викладені основи географічної науки, в третій представлено опис відомої в той час суші.

В епоху Великих географічних відкриттів - протягом 15 - 17 століть - географія була королевою наук. Монархи і багаті купці щедро фінансували далекі подорожі в надії отримати незліченні скарби. За два століття на карті світу з'явилася велика частина океанічних просторів і населених земель.

 

Географія в той час давала відповіді на питання «Що?» І «Де розташоване?», Вказуючи місце розташування різних об'єктів на поверхні Землі. Однак невідкритими навіть в 18 столітті залишалися Австралія, Арктика, Антарктида, багато внутрішні райони материків.


 
 

Згодом географія початку перетворюватися з описової науки в дисципліну, що відповідає на питання «Чому?». Її головним завданням стало вивчення законів, за якими живе і розвивається планета Земля. Для цього у географів виникла необхідність розуміти і пояснювати причини появи і зміни об'єктів і явищ природи.

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас