Система світу з Птолемею

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами 
 

Клавдій Птолемей (бл. 100 - бл. 170 рр.) - астроном, астролог, математик, механік, оптик, теоретик музики і географ. Жив і працював в Олександрії Єгипетській, де проводив астрономічні спостереження. Клавдій Птолемей розробив свою систему світу, в центрі якої помістив Землю. Навколо нерухомої кулястої Землі, на думку Птолемея, рухаються Місяць, Сонце, 5 планет і «сфера нерухомих зірок». Ця сфера обмежує простір Всесвіту.

  Система світу з Птолемею

 

Свою теорію Птолемей виклав у праці «Велика математична побудова астрономії» в 13 книгах.

 

Книга Птолемея була настільною для багатьох поколінь астрономів. Його вчення панувало в науці протягом тринадцяти століть, приймалося і підтримувалося церквою і здавалося істинним. Система Птолемея пояснювала видимий рух небесних тіл і дозволяла визначати і прогнозувати їх розташування в той чи інший момент.

 

Йшов час, росли міста, розвивалися ремесла і торгівля, європейці дізнавалися нові країни і народи. Відкриття мореплавців змінили географічну карту світу. Кругосвітнє плавання Ф. Магеллана остаточно довело кулястість Землі.

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас