Стан середньовічної географії в Європі

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиСтан середньовічної географії в Європі

Під сильним впливом католицької церкви в Європі в середні віки географічні знання, накопичені до цього, були забуті, заперечувалося вчення про кулястість Землі. Наша планета представлялася у вигляді плоского диска з спирається на неї півкулею неба. Центром миру вважався Єрусалим. Подорожі носили випадковий характер, а головними мандрівниками стали паломники до святих місць.

хрестовий

У хрестовому поході

 

Географічні знання розширилися завдяки Хрестовим походам.

Хрестові походи - серія релігійних військових походів в 11 - 15 ст. із Західної Європи проти мусульман і не тільки.

Основна мета хрестоносців - звільнення від мусульман Святої Землі (Палестини) і Гробу Господнього в Єрусалимі. Хрестоносці пливли в Палестину уздовж берегів Південної і Південно-Східної Європи, уточнюючи на картах обриси островів і заток Середземного моря.

 
походи вікінгів

З кінця 8 століття велику роль у відкритті та освоєнні нових земель грали вікінги - жителі Скандинавського півострова. Шведські, норвезькі та датські вікінги, які рухалися на захід, відомі по латинським джерелам під ім'ям норманів ( «північні люди»). У літописах Київської Русі вони були відомі як варяги.

 
Вікінги, нормани, варяги  

Вікінги займалися рибальством, торгівлею, а нерідко і морським розбоєм. У своїх походах вони використовували надійні суду - драккари.


Драккар (норв. Drakkar, Drage - «дракон» і Kar - «корабель», буквально - «корабель-дракон») - так сьогодні прийнято називати дерев'яний корабель вікінгів, довгий і вузький, з високо піднятими носом і кормою. Драккар міг переміщатися як під вітрилом, так і на веслах.
Драккар  

Вікінги подорожували по Балтійському морю, яке на Русі називали Балтійським. Вирушаючи до Візантії, вони перепливали через Фінську затоку, потім по річках і волоком потрапляли в Чорне і Середземне моря. Цей шлях в російських літописах називають шляхом «із варяг у греки».

 
«Тягнуть волоком», Н. К. Реріх, 1915 р   

Волок - ділянка суші, зазвичай з перевалом, між двома озерами або річками, через який тягли суду «волоком». У російській мові термін «волок» походить від слова «волочити», тобто тягти.

 
Шлях «з варяг в греки»  

Вікінги побували в Англії і Франції, ходили в Середземне море через Гібралтарську протоку. В 9 столітті вони оселилися на острові Ісландія, в 10 столітті досягли берегів Гренландії і островів біля східного узбережжя Північної Америки.

  подорож
походи вікінгів  

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас