Стародавня Греція

Цивілізація Стародавньої Греції досягла найвищого розквіту в період з 8 по 2 ст. до н. е. До цього часу відносять і найважливіші роботи грецьких географів.

 

Найдавнішу карту в 6 столітті до нашої ери склав Анаксимандр - автор книги «Про природу».


Анаксимандр Мілетський

Гекатей Мілетський

Карта Анаксимандра

Карта Гекатея

 

На початку 5 ст. до н. е. Гекатей Мілетський склав опис Ойкумени - так греки називали весь відомий їм тоді світ. «Землеописание» Гекатея Мілетського поклало початок ще одному напрямку розвитку географії - країнознавства.

 

Походи Олександра Македонського значно розширили уявлення давніх греків про світ. Греки дізналися про Єгипті, отримали відомості про Індію, берегах Аравійського моря і Перської затоки.

 

Зверни увагу!
Назва Олександрія Кавказька пояснюється тим, що Азіатським Кавказом стародавні називали Гіндукуш. Вчені Давньої Греції вивчали причини землетрусів, вітрів, повеней Нілу, походження суші і моря, розподіл тепла на Землі.

 
Аристотель  

Древніми греками вперше була висловлена ​​ідея про те, що Земля має форму кулі. Аристотель в 4 столітті до нашої ери привів докази кулястості Землі і висловив ідею про земні оболонках. Його називають основоположником фізичної географії.