Уявлення давньогрецьких вчених

Тести, завдання і уроки - географія, 8 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами 

Давньогрецький математик Піфагор припустив, що Земля має форму кулі. За теорією Піфагора в природі все влаштовано правильно і красиво, а саме куля вчений вважав найправильнішою і тому гарною фігурою.

 

Кулястість Землі вперше довів інший давньогрецький вчений - Аристотель. Спостерігаючи за місячним затемненням, він зауважив, що тінь від Землі має форму кола.

 
 

На думку Аристотеля, в центрі Всесвіту розташована нерухома Земля, навколо якої обертаються 8 небесних сфер, твердих і прозорих. На них нерухомо закріплені небесні тіла: планети, Місяць, Сонце, зірки. Дев'ята сфера (двигун Всесвіту) забезпечує рух всіх інших сфер.

 

Аристарх Самоський вважав, що центром Всесвіту є не Земля, а Сонце; Земля й інші планети рухаються навколо нього. Ці геніальні здогади в той час були відкинуті й забуті.

 

Ератосфен першим обчислив розміри земної кулі. Для цього йому треба було всього 3 числа: 2 довжини тіней, які відкидає паличка в двох містах - Сієні (нині Асуан) і Олександрії (Єгипет), і відстань між цими містами. Ератосфен досить точно обчислив довжину кола Землі - 39 690 км (сучасні виміри - 40 075 км).

 

 

Піфагор (570 - 490 рр. До н. Е.) - давньогрецький філософ, математик.

 
 

Аристотель (384 - 322 рік до н. Е.) - давньогрецький філософ. Учень Платона. З 343 року до н. е. - вихователь Олександра Македонського.

 
 

Аристарх Самоський (310 - ок. 230 до н. Е.) - давньогрецький астроном, математик і філософ III століття до н. е., вперше запропонував геліоцентричну систему світу і розробив науковий метод визначення відстаней до Сонця і Місяця і їх розмірів.

  Ератосфен
 

Ератосфен (276 - 194 рік до н. Е.) - грецький математик, астроном, географ, філолог і поет. Учень Каллимаха, з 235 р. До н.е. е. - глава Олександрійської бібліотеки. Перший відомий учений, обчислити розміри Землі.

Тести і домашні завдання з географії - 8 клас