Цивілізації Сходу

Тести, завдання і уроки - географія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмамиЦивілізації Стародавнього Сходу часто називають «річковими», так як вони сформувалися в районах зрошуваного водами річок землеробства. Щоб визначати терміни різних видів сільськогосподарських робіт, там вже за кілька тисяч років до нашої ери люди оволоділи мистецтвом астрономічних спостережень.

 

Свої географічні знання залишили нам землеробські народи:
Єгипту (р. Ніл);
царств Межиріччя (між р. Тигр і р. Євфрат);
Північній Індії (р. Інд);
Китаю (р. Хуанхе).

Єгиптяни досить точно визначили тривалість року і розробили сонячний календар.  

єгипетський календар

 

Єгипетські і вавилонські жерці, а також китайські астрономи, встановили повторюваність сонячних затемнень і навчилися передбачати дати розливу річок.

 
 

З Межиріччя до нас дійшло розподіл року на 12 місяців, а доби - на 24 години.

 

Для визначення напрямків руху по пустелях китайці винайшли перший у світі компас.

давньокитайський компас

 

У державах Стародавнього Сходу розвивалися обробка каменю і металів, заготівля і обробка деревини. Розвиток ремесел призвело до появи перших в історії людства міст. Вони були засновані ще в 4-му тисячолітті до нашої ери. В цей же час почалися і перші морські подорожі.

 

На думку древніх вавилонян, Земля - ​​величезна гора, на західному схилі якої розташовується Вавилон. Гору оточує море, а на нього спирається тверде небо у вигляді перевернутої чаші.

 

Тести і домашні завдання з географії - 7 клас