Земля - ​​унікальна планета

Тести, завдання і уроки - географія, 9 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника географії та класним програмами 

 

Планета Земля:

маса - 6,6 гекстіліонов тонн.
Радіус - 6371 км.
Площа поверхні - 510 млн км².
Довжина екватора - близько 40000 км.
Середня відстань від Сонця - близько 150 млн км.
Період обертання навколо Сонця - 365 днів.
Орбітальна швидкість - близько 30 км / с.
Період обертання навколо своєї осі - 24 години.
Число супутників - 1 (Місяць).
Склад атмосфери - азот, кисень, вуглекислий газ.

Земля має кулясту форму, злегка приплющену біля полюсів. Вчені назвали форму Землі - геоїд. Куляста форма Землі визначає різну кількість сонячного світла і тепла, що надходить на її поверхню в різних географічних широтах.

 

Велика частина поверхні Землі покрита водою. Світовий океан, що оточує сушу, ділиться на 4 океану: Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий.

 

Води Світового океану розподілені нерівномірно. Нерівномірно розподілена і суша. Тому на Землі виділяють дві півкулі - материкове (Північне) і океанічне (Південне).

 
 

Над водою виступають 6 материків: Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида і Австралія. Сушу ділять не тільки на материки, а й на частині світу, їх також 6: Америка, Африка, Азія, Антарктика, Європа, Австралія і Океанія.

 

Унікальне різноманітність поверхні Землі проявляється не тільки в чергуванні води і суші. Земна поверхня - величезна мозаїка з гігантських рівнин і високих гір, непрохідних лісів і пустель, великих міст і не освоєних людиною просторів.

 

На Землі виділяють 4 природні оболонки: Літосфера (від грец. Λίθος - «камінь» і σφαίρα - «куля, сфера») - тверда оболонка Землі. Складається з земної кори і верхньої частини мантії.p>  

Гідросфера (від грец. Ὕδωρ - «вода» і σφαῖρα - «куля») - водна оболонка Землі. Її прийнято ділити на Світовий океан, континентальні поверхневі води і підземні води.

 

Атмосфера (від. Грец. Ἀτμός - «пар» і σφαῖρα - «куля») - газова оболонка, що оточує планету Землю. Внутрішня її поверхня покриває гідросферу і частково земну кору, зовнішня межує з навколоземної частиною космічного простору.

 

Біосфера (від грец. Βιος - «життя» і σφαῖρα - «сфера, куля») - оболонка Землі, заселена живими організмами, що знаходиться під їх впливом і зайнята продуктами їх життєдіяльності. Головна особливість Землі - то, що вона є планетою життя. Тут склалися необхідні умови для існування живих організмів:
атмосфера Землі пропускає достатню кількість сонячного світла. Невидиме магнітне поле в надрах Землі захищає її від шкідливого космічного випромінювання. Вода на Землі існує в 3-х станах: газоподібному, твердому і рідкому. Рослини, що виникли на суші Землі, збільшили кількість кисню в атмосфері.

Тести і домашні завдання з географії - 9 клас