Кругообіг життя

  • Тести, завдання і уроки - Природознавство, 5 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника математики та класним програмами


Кругообіг життя

Ти вже знаєш, як харчуються організми різних царств.

  Рослини поглинають з ґрунту мінеральні солі і воду, а з повітря - вуглекислий газ. З цих речовин за допомогою енергії Сонця вони готують поживні речовини (цукор, крохмаль) і виділяють в повітря кисень.

  Тварини поїдають речовини, які приготували рослини, і отримують з них енергію для життя.

  Залишки рослин і тварин потрапляють в грунт. Там живуть гриби і бактерії. Вони харчуються залишками і перетворюють їх в перегній. А інші бактерії руйнують перегній до мінеральних солей.

  При диханні все живі організми виділяють в повітря вуглекислий газ.

  Рослини знову можуть використовувати вуглекислий газ і мінеральні солі, щоб приготувати поживні речовини. Так замикається коло.

Ланцюжок перетворень, яка починається і закінчується одним і тим же речовиною, називається кругообігом життя, або кругообігом речовин.

У вирі життя беруть участь всі живі організми: рослини, тварини, бактерії і гриби. Частина кругообігу відбувається на поверхні, а частина - в грунті. 

Зверни увагу!


Всі речовини знаходяться в кругообігу. Їх послідовні перетворення утворюють замкнуті ланцюги. В кінці кожної такої ланцюга знову утворюється речовина, з якого ця ланцюг починалася.