Людина - розумна істота

  • Тести, завдання і уроки - Природознавство, 6 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника математики та класним програмами


Людина - розумна істота

Людина - частина живої природи. Як і інші живі істоти, він дихає, харчується, росте, розвивається, дає потомство. Як тваринам і рослинам, людині необхідні тепло, повітря, вода, їжа.

  Вчені стверджують, що предками людини були ссавці, схожі на мавп. Тому людина має багато спільного з тваринами. Але на відміну від тварин людина мислить, володіє промовою, трудиться. Людина - розумна істота.

   Завдяки своєму розуму люди вивчають природу, розкривають все нові і нові її загадки. Люди здатні змінювати навколишній світ, створювати щось, що в природі не існує. Вони побудували заводи, міста, дороги, придумали телефони, комп'ютери, космічні кораблі. Люди малюють картини, створюють фільми, пишуть книги.

 

  Розум людини «живе» в головному мозку. Головний мозок є і у тварин, але у людини він особливо розвинений. Мозок керує злагодженою роботою всіх наших органів, призводить тіло в рух. Він зберігає наші знання, дозволяє думати і відчувати.

 

   З роботою головного мозку пов'язана і душевна життя людини, його внутрішній світ - переживання (радість, співчуття), особливості характеру (товариськість, працьовитість), людські якості (чуйність, повагу до чужої думки).

   Внутрішній світ людини вивчає наука психологія (від грецьких слів «психа» - душа, «логос» - наука).

Вправи і домашні завдання по Природознавству для шостого класу