Органи нюху, смаку і дотику

  • Тести, завдання і уроки - Природознавство, 6 клас. Самостійне вивчення шкільних програм онлайн. Домашні завдання до підручника математики та класним програмами


Нюх

Нюх - це здатність відчувати запахи.

Багато запахи приємні і приносять нам задоволення: запах квітів, запах хвойного лісу. Приємний запах їжі викликає апетит.

 

Але деякі речовини пахнуть неприємно. Це попередження про небезпеку: про те, що їжа зіпсована, або про те, що в повітрі знаходиться шкідливий для людини речовина.

 

Запахи сприймає наш ніс. Всередині носа знаходяться чутливі волоски, які виявляють різні запахи. Від них йдуть нерви в мозок.

   

При нежиті людина запахи відчуває погано. Погіршується нюх і у тих, хто курить.

 

Треба оберігати себе від застуди, загартовувати свій організм. Це допоможе зберегти і гарний нюх.

Орган смаку

Розрізняти смак різних продуктів допомагає мова. За допомогою мови ми дізнаємося, смачна їжа чи ні. Смачну їжу людина з'їдає з апетитом. Іноді мова попереджає про те, що їжа зіпсована і є її не можна.    

Мовою розташовані особливі горбики - смакові сосочки. Є свої горбки для солоного, для гіркого, кислого, солодкого. Від них йдуть нерви в мозок. Завдяки смаковим сосочкам людина розрізняє смак їжі.

 

Занадто гаряча їжа обпікає язик, і ми майже не відчуваємо її смаку. Їжа повинна бути не дуже гарячою.

 

Потрібно берегти мову:

 не їсти і не пити занадто гарячу їжу;
не доторкатися язиком в мороз до залізних предметів - інакше мова прімёрзнет до залізницею, і його важко і боляче буде віддирати.

Орган дотику

Дотик - здатність людини відчувати дотик, біль, тепло, холод.

Органом дотику служить шкіра.

 

Шкіра може «розповісти» людині про те, що його оточує: гладкий предмет або шорсткий, м'який або твердий. З закритими очима або в темряві на дотик можна дізнатися про розміри і форму предмета.

   

Шкіра попереджає нас і про небезпеку. Якщо доторкнутися до гарячого предмету, то рука тут же відсмикує. Шкіра миттєво подає сигнал: Стережися, гаряче! А на морозі вона підказує: дуже холодно, що не обморозив пальці!

 

Намагайся не поранити шкіру, не допускати опіків та обмороження.

Вправи і домашні завдання по Природознавству для шостого класу