Інші фізичні властивості речовин

Тренажери, завдання та уроки - Хімія, 7 клас. Самостійне вивчення шкільних предметів онлайн. Додаткові домашні завдання до підручників хімії та класним програмамиІнші фізичні властивості речовин

Крім агрегатного стану до найважливіших властивостей речовин відносять:
✦ запах;
✦ колір;
✦ смак;
✦ твердість;
✦ температуру кипіння і плавлення;
✦ щільність;
✦ розчинність;
✦ гнучкість;
✦ пластичність;
здатність проводити тепло і електрику.

Розглянемо деякі з них.

запах

Є речовини без запаху. Наприклад, кисень, вода, цукор.

 

У деяких речовин є свій характерний запах. Наприклад, різкий задушливий запах мають нашатирний спирт, озон, кристалічний йод.

  

Слід мати на увазі, що запах сприймається людьми індивідуально. Тобто те, що одна людина буде сприймати як щось приємне, іншому може здатися пахне огидно. Крім того, деякі люди в силу особливостей організму взагалі не відчувають запахи.

 

Зверни увагу!

⟁ Нюхати речовини треба дуже обережно, не наближаючи обличчя (ніс) до шийки посудини, а спрямовуючи до себе долонею газ або пари рідини.


колір

Деякі речовини є безбарвними. Наприклад, такі як кисень, вода, кварц.    Багато речовин мають характерну забарвлення.

наприклад:

білого кольору крохмаль, крейду, цукрова пудра; чорного кольору сажа; червоного кольору мідь і гемоглобін (білок крові, відповідає за транспортування кисню в організмі); зеленого кольору хлорофіл (пігмент, що міститься в рослинних клітинах, що беруть участь в процесі фотосинтезу); жовтого кольору сірка і золото; більшість металів має сріблясто-білий або сріблясто-сірий колір. смак Смаку не мають: скло (ми не відчуваємо смак скла, коли п'ємо воду зі склянки), азот, вода.   Деякі речовини мають характерний смак.

наприклад:

солоний смак має кухонна сіль; кислий смак мають кислоти (лимонна, молочна та інші); солодкий смак у сахарози (бурякового і тростинного цукру), глюкози, фруктози; гіркий смак має хінін.

Зверни увагу!

⟁ Сприйняття кольору і смаку залежить від фізіологічного стану людини. При різних захворюваннях і з віком здатність людини визначати запах, колір і смак речовин може змінюватися.

твердість речовин

Під твердістю розуміється здатність речовини протистояти будь-якому механічному впливу на нього, звичайно подряпин або вдавленню. Для вимірювання твердості існує кілька шкал (методів вимірювання). За шкалою Мооса самим твердим речовиною є алмаз, на другому місці - корунд, а замикає шкалу тальк.  

Температура плавлення і кипіння

⟰ Температура плавлення і кристалізації - температура, при якій тверда речовина перетворюється на ліквідність агрегатний стан і навпаки.

Наприклад, температура плавлення і кристалізації води - 0 ° С. Температуру, при якій рідина переходить в газоподібний агрегатний стан, називають температурою кипіння. При такій же температурі відбувається зворотний перехід, тобто конденсація парів. Наприклад, вода кипить, а також водяна пара конденсується при температурі +100 ° С.

щільність речовин

⟰ Щільність - фізична величина, яка визначається як відношення маси тіла до займаного цим тілом обсягом. Наприклад, щільність води (при температурі +4 ° С) ρ = 1000 кг / м³, щільність алюмінію - 2700 кг / м³.

Гнучкість і пластичність речовин

⟰ Гнучкість - це здатність металів і сплавів піддаватися куванні (високотемпературній обробці) і інших видів обробки тиском (прокатці, волочіння, пресування, штампування).

Гнучкість характеризується двома показниками - пластичністю, тобто здатністю металу піддаватися деформації під тиском без руйнування, і опором деформації.

У ковких металів (сталь, латунь, дюралюміній і деякі інші мідні, алюмінієві, магнієві, нікелеві сплави) відносно висока пластичність поєднується з низьким опором деформації.

 

До числа досить пластичних матеріалів відносяться мідь, алюміній, латунь, золото. Менш пластичними є дюралюміній і бронза.
До числа слабо пластичних матеріалів відносяться багато леговані стали.

Здатність проводити тепло і електрику

Дуже добре проводять тепло і електрику метали (срібло, золото, мідь, алюміній) і графіт.

  Погано проводять тепло і практично не проводять електрику (є ізоляторами) інші речовини, наприклад, повітря, скло, пластмаси, гума.

Вода також практично не проводить електричний струм. Це примітка не відноситься до природній воді - вона хороший провідник, оскільки містить розчинені в ній солі.

Випадкова стаття, Біологія:

Тести і домашні завдання з хімії - 7 клас


Початкові хімічні поняття і теоретичні уявлення

chemistry-01.jpgbiology002.jpg

Фізичні тіла та речовини