А́лгебра 10 клас

Алгебра 10 клас
Алгебра - один з великих розділів математики (див.), Що належить, поряд з арифметикою і геометрією, до числа найстаріших гілок цієї науки. Завдання, а також методи Алгебри, що відрізняють її від інших галузей математики, створювалися поступово, починаючи з давніх-давен. А. виникла під прямим впливом потреб суспільної практики, в результаті пошуків загальних прийомів для вирішення однотипних арифметичних задач. Прийоми ці полягають, зазвичай, в ( '.оставленіі і вирішенні уран-співів. Відповідно до цього Алгебру довго воспринималась в першу чергу як наука про рівняння. Питання про можливість вирішення даного рівняння (або рівнянь), методи розвідки всіх можливих рішень ( всіх коренів рівняння), різні питання, пов'язані з властивостями коренів рівнянь, - все це протягом багатьох столітній становило основний зміст Алгебри.
В даний час було б утопією при побудові будь-якої математичної дисципліни намагатися обійтися лише звичайною мовою. Великих успіхів, які зроблені в математиці, наприклад в алгебрі, з часів античності, обумовлені в значній мірі тією обставиною, що вдалося знайти корисний і продуктивний формалізм. Вільгельм Аккерман (1896-1962) - німецький математик


Початковий розвиток. Алгебри передувала арифметика (див.), Як збори поступово наліплених практичних правил для вирішення повсякденних життєвих завдань. Ці правила арифметики зводилися до складання, віднімання, множення і ділення чисел, спочатку тільки цілих, а потім - в поступовому і дуже повільний розвиток - н дрібних. Характерна відмінність А. від арифметики полягає в тому, що в Алгебри вводітся невідома нелічіна; дії над нею, які диктуються умовою завдання, призводять до рівняння, з к-якого вже знаходиться сама невідома. Натяк на таке трактування арифметич. задач є вже в давньоєгипетському папірусі Ахмеса (1700--2000 до н. е.), де шукана величина називається словом «купа» і позначається відповідним знаком - ієрогліфом.

Підручник Алгебра 10 клас Мерзляк 2018 (Проф.)
Ви можете завантажити, читати онлайн, копіювати, а також перевіряти рішення всіх задач
Нова програма
Автори: Мерзляк А. Г., Номіровський Д. А., Полонський В. Б., Якір М. С.
Видавництво: Гімназія, Харків
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 400

Алгебра і початки аналізу 10 клас Нелін 2018 (Проф.)
Новая программа
Авторы:Нелін Є. П.
Издательство:Ранок, Харьков
Год издания:2018
Язык обучения:Украинский

Підручник Алгебра 10 клас Бевз 2018
Нова програма
Автори: Бевз Г. П., Бевз В. Г., Владімірова Н. Г.
Видавництво: Освіта, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 336

Алгебра 10 клас Істер 2018
Автори: Істер О. С., Єргіна О. В.
Видавництво: Генеза, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 448

Алгебра 10 клас Мерзляк 2018 (Поглиблений)
Нова програма
Автори: Мерзляк А. Г., Номіровський Д. А., Полонський В. Б., Якір М. С.
Видавництво: Гімназія, Харків
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 512
Стародавні егішяно вирішували і набагато більш складні завдання (напр, на арифметич. І геометрії, прогресії). Як формулювання завдання, так і рішення давалися в словесній формі і тільки у вигляді конкретних чисельних прикладів. І все ж за цими прикладами відчувається наявність накопичених загальних методів, якщо не за формою, то по суті рівносильних вирішенню рівнянь 1-й і іноді 2-го ступеня. Є і перші математичного. знаки (напр, особливий знак для дробів).