Українська мова, 10 клас

Українська мова, 10 клас
Українська мова багатша в тому сенсі, що для більшої кількості предметів, явищ і дій використовуються різні, несхожі слова, в той час як в російській значно частіше для різних понять є тільки одне слово.
Основна мета вивчення мови — розвинути вміння спілкуватися, грамотно й чітко висловлювати власні думки, бути тактовним і цікавим співрозмовником.
Одним із шляхів розвитку мови є збагачення її у процесі взаємодії з іншими мовами. Йдеться про запозичення іншомовної лексики. Немає жодної високорозвиненої мови, яка б не мала у своєму словнику запозичень. Однак надуживання запозиченнями — шкідливе, оскільки воно розмиває кордони унікальності мови, наближає, уподібнює її до інших мов. Тому багато країн світу дбає про очищення своїх мов від надміру запозичень. В українській мові зайві чужомовні слова, які намагаються витіснити ті, що в ній уже є. Наприклад, генерація (покоління), легітимний (законний), електорат (виборці), фонтан (водограй), маркет (крамниця), елегантний (вишуканий) та ін.
Підручник Українська мова 10 клас Заболотний 2018 (Укр.)
Ви можете завантажити, читати онлайн, копіювати, а також перевіряти рішення всіх задач
Автори: Заболотний О. В., Заболотний В.
Видавництво: Генеза, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 192

Українська мова 10 клас Глазова 2018
Автори: Глазова О. П.
Видавництво: Ранок, Харків
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 224
Мови бувають як близькі між собою, так і суттєво відмінні. Споріднені мови об’єднують у мовні сім’ї — індоєвропейську, угро-фінську, китайсько-тибетську, тюркську, монгольську, майя та ін. У кожній мовній сім’ї виокремлюють мовні групи, залежно від спільних лексичних, граматичних та інших ознак (германська група мов, романська, балтійська, слов’янська, індійська та ін.). Українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї та є слов’янською мовою.

Підручник Українська мова 10 клас Караман 2018 (Проф.)
Автори: Караман С. О., Горошкіна О. М., Караман О. В., Попова Л. О.
Видавництво: Ранок, Харків
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 272

Підручник Українська мова 10 клас Ворон 2018
Автори: Ворон А. А., Солопенко В. А.
Видавництво: Освіта, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 288

Українська мова 10 клас Заболотний 2018 (Рус.)
Автори: Заболотний О. В., Заболотний В. В.
Видавництво: Генеза, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Російська
Кількість сторінок: 192
Українська мова зберігає досвід попередніх поколінь, водночас вона вбирає в себе й реалії сьогодення. Отже, мова чутлива до змін у житті її носіїв. Вона — живий організм: якісь слова в ній відмирають, а якісь народжуються. Одні слова набувають статусу застарілих: чоло, перст — архаїзми; князь, очіпок — історизми, а інші лише починають своє життя. Ще 20 років тому українці не знали слів смартфон, вайфай, Інтернет, а нині без них важко обійтися. Є слова, які виходять із вжитку, а через якийсь час їх повертають у мову: гімназія, ліцей, бакалавр, магістр.