А́лгебра 11 клас

Алгебра 11 клас
Алгебра - один з великих розділів математики (див.), Що належить, поряд з арифметикою і геометрією, до числа найстаріших гілок цієї науки. Завдання, а також методи Алгебри, що відрізняють її від інших галузей математики, створювалися поступово, починаючи з давніх-давен. А. виникла під прямим впливом потреб суспільної практики, в результаті пошуків загальних прийомів для вирішення однотипних арифметичних задач. Прийоми ці полягають, зазвичай, в ( '.оставленіі і вирішенні уран-співів. Відповідно до цього Алгебру довго воспринималась в першу чергу як наука про рівняння. Питання про можливість вирішення даного рівняння (або рівнянь), методи розвідки всіх можливих рішень ( всіх коренів рівняння), різні питання, пов'язані з властивостями коренів рівнянь, - все це протягом багатьох столітній становило основний зміст Алгебри.
В даний час було б утопією при побудові будь-якої математичної дисципліни намагатися обійтися лише звичайною мовою. Великих успіхів, які зроблені в математиці, наприклад в алгебрі, з часів античності, обумовлені в значній мірі тією обставиною, що вдалося знайти корисний і продуктивний формалізм. Вільгельм Аккерман (1896-1962) - німецький математик


Початковий розвиток. Алгебри передувала арифметика (див.), Як збори поступово наліплених практичних правил для вирішення повсякденних життєвих завдань. Ці правила арифметики зводилися до складання, віднімання, множення і ділення чисел, спочатку тільки цілих, а потім - в поступовому і дуже повільний розвиток - н дрібних. Характерна відмінність А. від арифметики полягає в тому, що в Алгебри вводітся невідома нелічіна; дії над нею, які диктуються умовою завдання, призводять до рівняння, з к-якого вже знаходиться сама невідома. Натяк на таке трактування арифметич. задач є вже в давньоєгипетському папірусі Ахмеса (1700--2000 до н. е.), де шукана величина називається словом «купа» і позначається відповідним знаком - ієрогліфом.

Підручник Алгебра 11 класс Сборник задач Мерзляк (Рус.)
Ви можете завантажити, читати онлайн, копіювати, а також перевіряти рішення всіх задач
Авторы: Мерзляк А.Г., Полонский В.Б., Рабинович Е.М.
Издательство: Гімназія, Харьков
Год издания: 2011
Язык обучения: Русский
Количество страниц: 97

Збірник задач Алгебра 11 клас Мерзляк (Укр.)
Автори: Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Рабінович Е.М.
Видавництво: Гімназія, Харків
Рік видання: 2011
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 97

Підручник Алгебра 11 клас Бевз (Рус.)
Авторы: Бевз Г.П., Бевз В.Г., Владимирова Н.Г.
Издательство: Освіта, Киев
Год издания: 2011
Язык обучения: Русский
Количество страниц:300

Алгебра 11 клас Нелін
Автори: Нелін Є.П., Долгова О.Є.
Видавництво: Гімназія, Харків
Рік видання: 2011
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 448

Алгебра 11 класс Нелин 2007 (Рус.)
Авторы: Нелин Е.П., Долгова О. Е.
Издательство: "Мир детства", Харьков
Год издания: 2007
Язык обучения: Русский
Количество страниц:416
Стародавні егішяно вирішували і набагато більш складні завдання (напр, на арифметич. І геометрії, прогресії). Як формулювання завдання, так і рішення давалися в словесній формі і тільки у вигляді конкретних чисельних прикладів. І все ж за цими прикладами відчувається наявність накопичених загальних методів, якщо не за формою, то по суті рівносильних вирішенню рівнянь 1-й і іноді 2-го ступеня. Є і перші математичного. знаки (напр, особливий знак для дробів).