Всесвітня Історія 11 клас

Всесвітня Історія 11 клас
Іноді під всесвітньою історією розуміється розгляд історії окремих країн або сукупності історій своєрідних і відносно замкнутих цивілізацій. Леопольд фон Ранке з цього приводу зауважував: «Більш-менш повне зібрання історії окремих народів ще не склало б ніякої всесвітньої історії, бо воно втратило б з уваги взаємозв'язок речей. Але завдання всесвітньої історії як науки якраз і полягає в тому, щоб пізнати цей взаємозв'язок, показати хід розвитку великих подій, які пов'язують всі народи і керують ними. Те, що така спільність є, є очевидним ».
Всесвітня історія - процес розвитку людського суспільства в цілому, для якого характерні закономірності, які проявляються в історії всіх народів. Всесвітній історичний процес починається з появою людського суспільства і в залежності від загальних відмінних рис умовно ділиться на хронологічні періоди.

Історичний розвиток людства реалізується двома способами: шляхом поступового приросту відкриттів і знахідок, а також шляхом якісних стрибків або революцій, складових епохи в матеріальній та духовній еволюції.

Сільськогосподарська (неолітична) революція привела до розвитку цивілізацій, осілих спільнот, тобто перейшли від кочового способу життя (скотарство і збиральництво) до землеробства. У цих стародавніх цивілізаціях була винайдена писемність, що дозволило передавати знання з покоління в покоління на матеріальних носіях. Це стимулювало розвиток різноманітних ремесел, поділ праці і розшарування суспільства на класи.

Підручник Всесвітня історія 11 клас Ладиченко (Проф.)
Ви можете завантажити, читати онлайн, копіювати, а також перевіряти рішення всіх задач
Автори: Т.В. Ладиченко, Ю.І. Заблоцький
Видавництво: Генеза, Київ
Рік видання: 2011
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 320

Всесвітня історія 11 клас Ладиченко (Станд.)
Ви можете завантажити, читати онлайн, копіювати, а також перевіряти рішення всіх задач
Авторы: Ладиченко Т.В.
Издательство: Грамота, Киев
Год издания: 2011
Язык обучения: Украинский
Количество страниц: 224

Всесвітня історія 11 клас Щупак
Ви можете завантажити, читати онлайн, копіювати, а також перевіряти рішення всіх задач
Авторы: И. Я. Щупак
Издательство: Орион, Киев
Год издания: 2011
Язык обучения: Украинский
Количество страниц: 272
В середині XV століття винахід Іоганном Гутенбергом сучасного друкарства - відбитків на папері покритого фарбою і вирізаного на дерев'яних дошках дзеркального шрифту, вчинила переворот в комунікаціях, допомагаючи завершитися Середньовіччя і сповістивши про Новому часу, Відродженні і науково-технічної революції. До XVIII сторіччя накопичення знань і технологій, особливо в Європі, досягло критичної маси, яка вдихнула життя в Промислову революцію. Понад чверть тисячоліття наука, знання, технології, торгівля і супутні їм війни прискорювалися в геометричній прогресії, створюючи як сприятливі умови, так і загрози, з якими нині стикається людська спільнота, що населяє планету.