Відповідно до стандартів нш, діти з особливими потребами сьогодні повинні навчатися разом зі звичайними студентами в стандартних класах. Але, як показує рік експерименту в пілотній школі, наші навчальні заклади не пристосовані для комфортного перебування там «особливих дітей»-тут немає обладнаних пандусів, поручнів і туалетів. Крім того, є проблеми з кількістю помічників і виплата їх роботи.

«Не зрозуміло, які кошти слід фінансуватися для перетворення шкіл дітям з особливими потребами. Батьки не хочуть, щоб їх благодійні внески, щоб витратити на ці потреби, тому що вони набагато цікавіше, щоб обладнати клас для своїх дітей, купувати їх нові столи або мультимедійні обладнання, а з державного або районного бюджету фінансування таких потреб не Є.

Інша проблема полягає в співвідношенні кількість дітей, які вимагають уваги і помічників, які повинні бути надані, щоб допомогти вчителю. У класі з 20 студентів за правилами може бути не більше двох-трьох "спеціальних дітей" і одного помічника. Але якщо ці діти з різними хворобами: наприклад, один-з діагнозом гіперактивності, другий-з аутизмом, третій-з ДІАГНОЗОМ ДЦП, і діяльність на них різні, і якість уваги до них має змінюватися. Таким чином, один помічник не може надати повний нагляд за такими дітьми. "

Скаржиться на директора та неоплачувану систему помічників платежів. "Ми надали 20 годин для кожного помічника, розраховували курс, але тоді дитина захворіє і залишається в лікарні протягом трьох місяців. У результаті, поки дитина хворий, помічник не отримує зарплату. Складна ситуація також створюється з точки зору психологічного комфорту для таких дітей. Звичайні діти сьогодні не готові прийняти "особливий" у своїй команді. Незадоволені такими новинками і батьками звичайних школярів, через нерідко непередбачуваною поведінкою інклюзивних дітей не знають чого очікувати від "активного" сусіда по столах.