Діти більше не будуть сидіти в класі в ряди двох студентів за пару. Відповідно до нових стандартів, всі першокласників потребують індивідуальних столів, які будуть "зростати" з ними. Тобто, коли дитина витягується, їх можна підняти. Столи повинні бути легкими і мобільними-це пов'язано з тим, що кожен урок буде проходити групові заняття. В залежності від предмету уроку, столи можуть бути букви "р", в колі, згруповані на чотири або шість місць і т. д. розташування столів повинно змінюватися не рідше одного разу на тиждень. Тому дитина повинна бути легко перенесена на бажане місце свого робочого місця.

Ще одним із вимог нш є наявність в класі виключно відкритих шаф, тобто всі допоміжні матеріали, які використовуються для ілюстрації уроку, не повинні бути прихованими і закритими дверними шафами. Необхідно, щоб дитина могла в будь-який момент підійти, доторкнутися, зрозуміти, тому що більшість дітей в молодших класах-сенсорні, тобто осмислити світ за допомогою дій, практики і досвіду.

"Групові заняття і мобільні столи необхідні для дітей, щоб звикнути до легко піднятися, легко вийти з знайомі зони комфорту і навчитися адаптуватися до постійно мінливих умов праці. У кожному класі вчитель після ознайомлення з дітьми наказує їм правила поведінки на уроках і в школі. Вони вигадують їх разом, обговоріть їх і претендують на них. Це – демократичне значення освіти. І, як показала практика, правила поведінки, які були винайдені самими дітьми і свідомо затверджені, набагато більш охоче виконуються ними, ніж інструкція і заборони з вершини вчителя. Що стосується фінансування, то все не зрозуміло. Сьогодні вони обіцяють, що для кожного першого класу державного бюджету буде виділено до 52000. ГРН, за винятком цього першокласників буде забезпечувати комп'ютер і копіювальною машиною. Що буде витрачатися виділені гроші, щоб вирішити буде індивідуально в кожній школі. І якщо на це не вистачає грошей, то будуть залучені спонсорські та благодійні внески батьків.