Іспанська мова 1 клас

Іспанська мова 1 клас
Іспанською мовою говорять 34,5 млн осіб в США, в Пуерто-Ріко він, поряд з англійською, визнаний державним. У штаті Нью-Мексико він фактично має офіційний статус, законодавство штату не передбачає статус офіційної мови, але говорить про обов'язковість або можливості використання іспанської мови в офіційних документах поряд з англійським. Крім того, кілька мільйонів носіїв іспанської мови проживають в штатах Каліфорнія, Флорида, Техас і Нью-Йорк. Також на іспанською мовою говорять 15% населення Американських Віргінських островів. Іспанською мовою володіє більшість населення британської території Гібралтару, хоча державним на ній є англійська. Також там використовується суміш іспанської та англійської, звана Яніта. Іспанська мова широко використовується в Андоррі і Белізі (60%), на Арубі (85%) і Кюрасао (65%). Також на ньому говорять на Бонайре (35%), в Бразилії, Тринідаді і Тобаго, Західній Сахарі (на території, контрольованій Фронтом Полісаріо), на Філіппінах (за різними даними на іспанському спілкуються від 0,01% населення або 2658 осіб до 2% або 2,9 млн) і в громадах сефардів в Марокко, Сербії, Чорногорії, Туреччині та Ізраїлі.

Іспанська мова 1 клас Редько

В Іспанії та в деяких інших регіонах іспаномовного світу іспанську мову називають як castellano (кастильська), так і español (іспанська). Термін «кастильська» походить від назви іспанського регіону Кастилії, де ця мова виникла. В Іспанії його вживають здебільшого носії регіональних мов для того, щоб протиставити іспанську своїм мовам (галісійській, баскійській, каталонській тощо). З цією ж метою термін «кастильська» можуть вживати і самі іспанці. Зокрема, іспанська конституція 1978 року використовує термін castellano на означення державної мови всієї країни, на противагу «інших іспанських мов» (las demás lenguas españolas):

Авторы: Редько В.Г.
Издательство: Генеза, Киев
Год издания: 2018
Язык обучения: Украинский
Количество страниц: 116


Me-gustan-los-perros / Мне нравятся собаки
Los gatos son inteligentes / Коти розумні
Oí que él come ranas / Я чув, що він їсть жаб
Éste es mi caballo / Це мій кінь
Le gustan las naranjas / Він любить апельсини
A los conejos les-gustan las zanahorias / Кролики, як моркву
Buenas noches / Доброго вечора!
¿Cómo está usted / Як ти
¿Cómo te llamas / Як вас звати
¿De dónde eres / Звідки ти

Щоб побачити переклад, наведіть курсор миші на карту пам'яті

 • red
  rojo
 • blue
  azul
 • green
  verde
 • yellow
  amarillo
 • orange
  anaranjado
 • black
  negro
 • grey
  gris
 • brown
  marròn
 • pink
  rosado
 • purple
  morado
Перші спроби стандартизації іспанської мови відносяться до кінця XV століття, коли мова почала поширюватися за межами Іберії. Королівська академія іспанської мови виконує функції головного регулятора мовної та літературної норми сучасної іспанської мови в усіх територіях його побутування, з 1780 року регулярно видає Академічний словник іспанської мови. Історично, процеси формальної стандартизації іспанської мови зачіпали в першу чергу фонетику, орфографію і орфоепією і практично не торкалися граматики, синтаксису і морфології. З одного боку, як наслідок цих процесів, орфографія іспанської мови максимально наблизилася до вимови (за винятком німий h і варіацій -sión / ción). З іншого, Королівська академія іспанської мови, на відміну від французької, не перешкоджала розвитку в мові нових (здебільшого аналітичних) форм дієслова та нових лексико-морфологічних варіацій, що зробило іспанську мову досить гнучким і різноманітним в плані граматики, лексики і синтаксису. Дієслово в іспанській мові має 16 граматичних часів, а також численні перифраз