Мистецтво 5 клас

Мистецтво 5 клас
МИСТЕЦТВО - форма творчості, спосіб духовної самореалізації людини за допомогою чуттєво-виразних засобів (звуку, пластики тіла, малюнка, слова, кольори, світла, природного матеріалу і т.д.). Особливість творчого процесу в І. - в нерасчлененности його суб'єктивно-об'єктивної зумовленості. З'являючись як результат творчості конкретного суб'єкта, твір І. в своєму бутті знаходить надособистісний характер. Властивості змісту і форми твору І., а також спосіб його сприйняття не тільки свідчать про психічний своєрідності творця, а й характеризують колективні форми переживання, спрямованість мислення, властиві культурі яка породила Кучму епохи.
Мистецтво - це Єва, що подає молодому художнику яблуко. Хто скуштує від цього яблука, втрачає рай свого душевного спокою і достатку; винен в цьому успіх - ця вкрадлива змія. - • Рубінштейн А.Г.


Мистецтво 5 клас Масол (інтегрований курс)

МИСТЕЦТВО. Корінь слова спокуса - досвід, проба, спроба, випробування, узнаніе; майстерний - дійшов до уміння або знання багатьом досвідом. В основі будь-якого пізнання лежить відчуття, яке здійснюється завдяки роздратуванню, безпосередньому порушенню нервів того чи іншого органу чуття. Коли ми знову викликаємо отримане раніше відчуття, але вже при відсутності роздратування, ми відтворюємо відчуття, відновлюючи його. Відчуття відтворюється завдяки пам'яті, завдяки центральному порушення, а не просто безпосередньому порушенню органу чуття.

Авторы:Масол Л.М., Гайдамака О.В., Очеретяна Н.В.
Издательство:Генеза, Киев
Год издания:2015
Язык обучения:Украинский
Количество страниц:144
Те, що є в нашій свідомості при відновленні відчуття, ми називаємо поданням. Отримуючи уявлення про той чи інший предмет, ми ставимо перед собою образ його, який і є наочним змістом нашої свідомості. Коли ми користуємося поданням, як збудником інших процесів думок і почуттів, коли уявлення служить для нас засобом викликати інші уявлення, тоді ми пізнаємо світ поетично, художньо і наше уявлення є чином у великому сенсі. Художній образ має здатність заражати нас переживаннями поета і викликає посилену роботу думки. Твір мистецтва є зчепленням образів, в яскравий одяг яких вбирається внутрішній зміст.