Природознавство 5 клас

Природознавство 5 клас
ПРИРОДА (грец. Φύσις, лат. Natura), одне з центральних понять античної філософської думки, що володіє широким спектром значень. Греч, іменник φύσις походить від дієслова φύω ( «вирощувати», «народжувати», «народжувати на світ», med. Φύομαι - «виростати», «народжуватися», «виникати»). Корінь фи- сходить до індоєвропейської bheu- (зі значеннями «пробиватися», «проростати», «розпускатися»), що послужив в європейських мовах основою для дієслова «бути» (лат. Fu, франц. Je fus, англ. To be, ньому . ich bin, старослав. бити). Тому грец. іменники з цим коренем теж несуть в собі значення буття, але не як результативного перебування, а як походження на світло. Звідси тісне сусідство і майже синонімічно φύσις з «сущим» (τὸ ὄν) і «сутністю» (οὐσία) в філософському мовою. Греч, φύσις відповідає лат. natura (від nasci - народитися, виникати, порівн. (g) natus і грец. γίγνομαι, близький до φύομαι в значенні «виникати»).
Природознавство 5 клас Коршевнюк 2018
Природа ніколи не помиляється. Ненависна природі всяка підробка, і усього краще буває те, що не створено ні наукою, ні мистецтвом
Цей підручник допоможе тобі розширити знання про природу. Ти дізнаєшся, наскільки різноманітні тіла і явища природи на нашій планеті й у Всесвіті, як їх можна вивчати, від чого необхідно захищати Землю та її мешканців. Вивчаючи природознавство, ти зануришся у світ дослідництва. Адже виконуватимеш спостереження й досліди, пояснюватимеш їх результати, робитимеш висновки. Кожен крок у вивченні природи наближатиме тебе до розуміння її загадок і готуватиме до вивчення біології, фізики, хімії, географії, екології в наступних класах. Підручник поділено на розділи і теми, зміст яких розкрито в параграфах. Після основного тексту параграфа є такі рубрики: «Підсумки», «Сторінка природодослідника», «Сторінка ерудита», «Запитання. Завдання». Навіщо потрібна кожна з них?
Автори: Коршевнюк Т. В., Баштовий В. І.
Видавництво: Генеза, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 224
Підручник з природознавства допоможе вам успішно здобувати нові знання, проводити наукові спостереження, здійснювати вимірювання та експериментувати. Це стане важливою сходинкою до вивчення у старших класах біології, географії, фізики, хімії. Зверніть увагу, що кожний параграф починається з рубрики «Вивчення параграфа допоможе вам...». У ній зазначено, яких умінь та знань з природознавства допоможе набути робота з текстом параграфа. Головне у змісті параграфа — правила і визначення понять — уміщено на кольорових плашках. Текст доповнено ілюстраціями, що допоможуть зрозуміти написане.

Природознавство 5 клас Ярошенко 2018
Автори: Ярошенко О. Г., Бойко В. М.
Видавництво: Світоч, Київ
Рік видання: 2018
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 224

Природоведение 5 класc Ярошенко 2018 (Рус.)
Авторы: Ярошенко О. Г., Бойко В. М.
Издательство: Світоч, Киев
Год издания: 2018
Язык обучения: Русский
Количество страниц: 224Вправи і домашні завдання по Природознавству для п'ятого класу

гриб15.jpg
Гриби
круговорот2.PNG
Кругообіг речовин в природі
bears.jpg
Тварини

Умова завдання:

X
Отримай за кожну правильну відповідь1 бал

Вирішіть завдання:Гриби в лісі тісно пов'язані: (Приймається всі відповіді)    

з чагарниками
з корінням дерев
з трав'янистими рослинами

Як пов'язане життя гриба і дерева?
(Кілька варіантів відповіді.)

Гриби шкодять деревам
Дерева і гриби разом добувають харчування
Дерева діляться з грибами поживними речовинами
Дерева отримують від грибів поживні речовини

Умова завдання:

X
Отримай за кожну правильну відповідь1 бал

Вивчи фотографію тварини і вкажи пристосування, яке допомагає тварині захищатися від ворогів:
це:

неприємний запах
гострі роги
гострі зуби
забарвлення шерсті

Природничі науки. Значення природничо-наукових знань. Упродовж тисячоліть людина вивчає природу. Природничо-наукові знання дуже важливі для людини. Завдяки досягненням природничих наук ми сьогодні можемо стежити за чистотою повітря і води, отримувати матеріали для виготовлення одягу, машин і механізмів, користуватися побутовою технікою, комп’ютерами й мобільними телефонами