Русский язык 5 класс. Учебник

Русский язык 5 класс. Учебник
Російська мова - мова російського народу, засіб міжнаціонального спілкування народів Росії. Відноситься до східної групи слов'янських мов. Витоки російської мови сягають глибокої давнини. Приблизно у 2-1-м тис. До н.е. з групи споріднених діалектів індоєвропейської сім'ї мов виділяється протославянской мову (на пізній стадії - приблизно в I -VII ст. - званий праслов'янським). Де жили протославяне і їх нащадки праслов'яни - питання дискусійне. Ймовірно, праслов'янські племена в 2-й пол. I в. до н.е. і на початку н.е. займали землі від середньої течії Дніпра на сході до верхів'їв Вісли на заході, на південь від Прип'яті на півночі і лісостепові райони на півдні. У 1-й пол. I в. праслов'янська територія різко розширилася. У VI-VII ст. слов'яни займали землі від Адріатики на південному заході до верхів'їв Дніпра і озера Ільмень на північному сході.
У Росії проходять свыше 100 народов (1989, перепис), в т.ч. русские составляют 81,5% населення; татары - 3,8; украинцы - 3,0; чуваши - 1,2; народы Дагестана - 1,2; башкиры - 0,9; белорусы - 0,8; мордва - 0,7; чеченцы - 0,6; немцы - 0,6; удмурты - 0,5. Россия расположена на востоке Європи і на севере Азії


Русский язык 5 класс Быкова 2018

Протягом VIII-IXвв. на території східних слов'ян намічається консолідація східнослов'янських говірок в більші прислівники. Ця консолідація призвела в подальшому своєму розвитку до утворення трьох східнослов'янських мов - російської, української та білоруської. Кожна з цих груп має відомим числом мовних ознак, загальних для говірок всієї групи (характеристику мовних рис української і білоруської груп говірок см. Українська мова, Білоруська мова).

Авторы: Е. И. Быкова, Л. В. Давидюк, Е. Ф. Рачко
Издательство: Освіта, Киев
Год издания: 2018
Язык обучения: Русский

Русский язык 5 класс Давидюк 2018
Авторы: Давидюк Л. В.
Издательство: Світоч, Киев
Год издания: 2018
Язык обучения: Украинский
Количество страниц: 288

Русский язык 5 класс Полякова 2018
Авторы: Полякова Т. М., Самонова О. І.
Издательство: Генеза, Киев
Год издания: 2018
Язык обучения: Украинский
Количество страниц: 192

Учебник Русский язык 5 класс Корсаков (1 год) 2018
Авторы: В. О. Корсаков
Издательство: Оріон, Киев
Год издания: 2018
Язык обучения: Украинский
Количество страниц: 160
в якості літературного писемної мови в Московській державі використовувався церковнослов'янський яз., в к-рий проте, чим далі, тим більше, проникали особливості живої розмовної Р. яз. На розрив між письмової та розмовної промовою представників панівного класу Московської держави і на панування в письмовій мові церковно-слов'янської традиції вказує Лудольф (автор російської граматики, виданої в 1696 в Оксфорді). Церковнослов'янська мовна традиція панувала не тільки в пам'ятках церковно-релігійного характеру, але і в творах світської оповідної літератури, сюжети к-рій в більшості проникали з Зап. Європи через Польщу, частиною через Україну ( «Бова-королевич» і ін.) І Білорусію ( «Роман про Трістана».)