Українська мова, 7 клас

Українська мова, 7 клас
Багато хто говорить, що за своєю мелодійністю та співучості українців не має собі рівних серед слов'янських мов. У ньому дивно багато красивих слів (наприклад, тільки назви місяців чого варті: січень (січень), лютий (лютий), березень (березень), квітень (квітень), травень (травень), червень (червень), липень (липень), серпень (серпень), вересень (вересень), жовтень (жовтень), листопад (листопад), грудень (грудень).
З чуток, український на конкурсі краси мов в початку століття посів третє місце після французької та перської. Враховувалися такі фактори, як фонетика мови, його лексика і структура, фразеологія. На жаль, не збереглося інформації про учасників цього конкурсу, про склад журі і т.д. За іншими даними, український за звучанням вважається найкрасивішим мовою світу після італійської.


Підручник Українська мова 7 клас Єрмоленко 2015

Але український і російський - дійсно близькі родичі, вони відносяться до східнослов'янських мов слов'янської групи (ще один близький родич - білоруський). Мови почали розділятися приблизно в 10-11 століттях. Сьогодні українці і росіяни ще можуть зрозуміти один одного, хоча це пов'язано з певними труднощами. Іноземці, які вивчали і російська, і українська, кажуть, що в російській багато твердих приголосних, тоді як український значно м'якше.

Автори підручника: Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т., Жук М. Г
Видавництво: Грамота, Київ
Рік видання діє до: 2015
Мова навчання: Український
Кількість сторінок: 288

Підручник Українська мова 7 клас Горошкіна
Автори: Горошкіна О. М., Попова Л. О.
Видавництво: Грамота, Київ
Рік видання діє до: 2015
Кількість сторінок: 216

Підручник Українська мова 7 клас Глазова 2015
Автори: Глазова О.
Видавництво: Освіта, Київ
Рік видання діє до: 2015
Кількість сторінок: 264
Мова навчання: Український
Ще один цікавий факт: в деяких районах України використовується якась мовна суміш російського і українського. У неї є навіть власну назву: суржик. Під час перепису населення суржик не враховується в якості окремого розмовної мови, місцева влада вважає суржик варіантом неписьменного українського, наповненого русизмами, але, тим не менш, лінгвісти виділяють його в якості социолекта, суржик зафіксований в літературних творах.